Od dwóch lat pani Joasia z Karniowic robi to, co dla wielu wydaje się niemożliwe, otóż - nie je. 35-latka przygotowuje posiłki, ale robi to tylko dla swojej rodziny. Sama może sobie pozwolić jedynie na bezbronne wąchanie i podziwianie dań. Dlaczego? Czy kobieta robi to ze względu na chęć utrzymania zgrabnej sylwetki? Nic bardziej mylnego!

Gdy pani Joasia próbowała jeść, mierzyła się z ogromnymi bólami brzucha i biegunkami, które miewała nawet 30 razy w ciągu dnia. Wszystko to związane było z nieswoistym zapaleniem jelit, na które zachorowała.

W wieku 22 lat zachorowałam na nieswoiste zapalenie jelit. Przeszłam przez wiele klinik, lekarzy, operacji. Z bólu chodziłam po ścianach, tabletki jadłam jak cukierki. Byłam takim przypadkiem, na który nie działało leczenie: ani biologiczne, ani farmaceutyczne. 30 biegunek na dobę, w krytycznym momencie ważyłam 29 kg. Po paru latach lekarze zdecydowali, że jedynym ratunkiem dla mnie będzie żywienie pozajelitowe - mówi pani Joasia portalowi Fakt.pl.

Decyzja o takim leczeniu nie była łatwa, ale tutaj nie chodziło o zwykłe widzimisię. To była walka o życie. Pani Joasia podjęła ją. I tak do żyły pod sercem operacyjnie założono jej specjalne wkłucie tzw. browiak. To tutaj co wieczór musi sobie podłączać woreczki z przygotowanym laboratoryjnie jedzeniem, które wędruje bezpośrednio do jej żył. Do brzucha natomiast, gdzie lekarze wyłonili kawałek jelita przymocowany ma specjalny worek. Tam gromadzą się płyny.

pani Joanna

Popularne wiadomości teraz

Jadzia z "Sanatorium miłości" przerywa milczenie

Na pierwszy rzut oka ten dom był ruderą. Po metamorfozie wygląda obłędnie

Magda Narożna na komunii: ubrała się jak na dyskotekę

Zdjęcia, które byłyby nudne, gdyby koty nie pojawiły się nagle w kadrze

Życie bez jedzenia i z workiem przyczepionym na stale do brzucha nie jest spełnieniem marzeń pani Joasi, ale jest to jedyna opcja na pozbycie się bólu i strachu o życie. W trudnej walce wspierają ją mąż Sebastian i syn Szymon.

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Fabienne Wiśniewska odziedziczyła urodę po mamie. Dziś jest śliczną dziewczyną

  2. Celebrytki przed zrobieniem kariery. Jak dawniej wyglądały najpopularniejsze Polki?

  3. Pierwszy wywiad Ewy Krawczyk od odejścia Krzysztofa. Wdowa jest zdruzgotana

     

  4. Baby z „Dirty Dancing” przeszła w życiu serię zabiegów upiększających. Jak wygląda dziś?

  5. Kobiety o tych imionach działają na mężczyzn jak magnes. To mistrzynie uwodzenia