Od dwóch lat pani Joasia z Karniowic robi to, co dla wielu wydaje się niemożliwe, otóż - nie je. 35-latka przygotowuje posiłki, ale robi to tylko dla swojej rodziny. Sama może sobie pozwolić jedynie na bezbronne wąchanie i podziwianie dań. Dlaczego? Czy kobieta robi to ze względu na chęć utrzymania zgrabnej sylwetki? Nic bardziej mylnego!

Gdy pani Joasia próbowała jeść, mierzyła się z ogromnymi bólami brzucha i biegunkami, które miewała nawet 30 razy w ciągu dnia. Wszystko to związane było z nieswoistym zapaleniem jelit, na które zachorowała.

W wieku 22 lat zachorowałam na nieswoiste zapalenie jelit. Przeszłam przez wiele klinik, lekarzy, operacji. Z bólu chodziłam po ścianach, tabletki jadłam jak cukierki. Byłam takim przypadkiem, na który nie działało leczenie: ani biologiczne, ani farmaceutyczne. 30 biegunek na dobę, w krytycznym momencie ważyłam 29 kg. Po paru latach lekarze zdecydowali, że jedynym ratunkiem dla mnie będzie żywienie pozajelitowe - mówi pani Joasia portalowi Fakt.pl.

Decyzja o takim leczeniu nie była łatwa, ale tutaj nie chodziło o zwykłe widzimisię. To była walka o życie. Pani Joasia podjęła ją. I tak do żyły pod sercem operacyjnie założono jej specjalne wkłucie tzw. browiak. To tutaj co wieczór musi sobie podłączać woreczki z przygotowanym laboratoryjnie jedzeniem, które wędruje bezpośrednio do jej żył. Do brzucha natomiast, gdzie lekarze wyłonili kawałek jelita przymocowany ma specjalny worek. Tam gromadzą się płyny.

pani Joanna

Popularne wiadomości teraz

"Koronkowa rocznica ślubu": Katarzyna Cichopek świętuje 13. rocznicę ślubu z mężem

Idealny psychotest na określenie własnej osobowości. Co widzisz na obrazku?

Z tego powodu dochodzi do skandali: Douglas Nunes jest bardzo zazdrosny o Joannę Krupę. Wszystko przez jej pracę

Gwiazdy, które swoją karierę zaczynały w „Idolu”, a dziś już mało kto o tym pamięta

Życie bez jedzenia i z workiem przyczepionym na stale do brzucha nie jest spełnieniem marzeń pani Joasi, ale jest to jedyna opcja na pozbycie się bólu i strachu o życie. W trudnej walce wspierają ją mąż Sebastian i syn Szymon.

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational