Kiedyś Marka Hymana, lekarza najwyższej kategorii, zapytano: „Co by Pan zrobił, gdyby u Pana zdiagnozowano raka?”

„Niestety, ja prawie codziennie spotykam się z rakiem. Chodzi nie tylko o moich pacjentów, lecz również o członków mojej rodziny. Uważam, że problem polega na tym, że nasza współczesna medycyna jest „nie na czasie”, jeśli chodzi o onkologię.

Cieszę się, że dziś my możemy skorzystać z alternatywnej metody, czyli funkcjonalnego podejścia medycznego do raka. To pozwala lekarzowi i pacjentowi ściśle współpracować, aby wyeliminować przyczyny choroby i zapobiegać jej pojawieniu się.

Chodzi o próbki analiz genetycznych, dzięki którym lekarze mogą wykryć predyspozycje pacjenta do niektórych chorób. Te próbki pozwalają również tworzyć taktyki, aby uniknąć patologii. Innymi słowy, rak jest wynikiem pewnego stylu życia, który z pewnością można skorygować, a nawet całkowicie zmienić.

Co bym zrobił, gdybym usłyszał diagnozę „rak”?

Popularne wiadomości teraz

Ogromny apel Ewy Krawczyk do Mariana Lichtmana

Uwaga! Złe koty! Zabawne zdjęcia kociaków w gniewie

Nie do poznania: jak potoczył się los dziewczyny, która urodziła się z ogromnym naczyniakiem jamy nosowej (ZDJĘCIA)

Majowy ślub to miłości grób: dlaczego nie warto brać ślubu w maju?

Zrezygnowałbym z cukru

Cukier potrafi „karmić” komórki rakowe i wspomagać ich rozwój. Średnio człowiek zjada do 69 kilogramów cukru rocznie. Jeśli chcesz zapobiec rozwojowi raka, musisz przejąć kontrolę nad swoim odżywianiem.

Wyeliminowałbym ze swojej diety wszystkie produkty, które nie są dla mnie odpowiednie

Oczywiście każdy człowiek ma inny stosunek do jedzenia. Na przykład wyniki pewnego badania wykazały, że 35% ludzi na świecie ma nadwrażliwość na gluten. W związku z tym w pewnym momencie oni mogą usłyszeć diagnozę, która będzie zagrażać ich życiu. Tak samo jest z nabiałem. Jeśli człowiek ciągle ignoruje dyskomfort spowodowany spożyciem niektórych pokarmów, stan zapalny żołądka może wywołać szereg naprawdę poważnych problemów.

Zacząłbym szukać przyczyn procesów zapalnych w organizmie

Wszystko dlatego, że nawet najbardziej nieistotne problemy zdrowotne są drogą do chorób przewlekłych. Zwykle dzieje się tak, gdy u danej osoby pojawiają się różne reakcje alergiczne, problemy z percepcją insuliny i choroby autoimmunologiczne.

rak to nie wyrok
rak to nie wyrok

Zacząłbym dbać o zdrowie jelit

Chodzi wcale nie o raka okrężnicy. Dziś wielu naukowców aktywnie pracuje nad hipotezą, że bakterie żyjące w jelicie mogą stać się przyczyną rozwoju onkologii. Co w takim razie należy zrobić? Zalecam spożywanie większej ilości probiotyków i prebiotyków. Oni spowolnią procesy zapalne w jelitach.

Unikałbym toksyn

Noworodek rodzi się z 287 substancjami chemicznymi w pępowinie. Niektóre z nich są neurotoksyczne. O co mi chodzi? Głównie o to, że nikt nie jest w stanie uniknąć negatywnego wpływu toksycznych substancji na organizm. Ale każdy może zmniejszyć ich ilość. Unikaj plastikowych butelek oraz częstych spacerów po centrum miasta, gdzie stężenie spalin jest niezwykle wysokie – to na początek.

Zapamiętaj: rak to nie wyrok.

Jeśli chory na raka dołoży wystarczająco dużo starań, tę chorobę można pokonać. Warto polegać nie tyle na medycynie i lekarzach, ile na sobie.

 

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Kurdej-Szatan przeżywa trudny czas:„Zostałam sama z dwójką dzieci. To dla mnie nowość”
  2. Paulina Młynarska pokazała swoje ciało po mastektomii. Dziennikarka opublikowała odważne foto w sieci

  3. Modlitwa w sprawach beznadziejnych. Te słowa warto znać

  4. Znak zodiaku – Baran. Jakie naprawdę są osoby urodzone między 21.03 a 21.04?

  5. Co się dzieje z Waldusiem ze „Świata według Kiepskich”? Fani są wstrząśnięci jego stanem