Święta to nie tylko czas wspanialej zabawy, ale także wypadków, które zdarzają się przez cały sezon zimowy. W przypływie radości ludzie zapominają o niebezpieczeństwach kryjących się za petardami, girlandami i innymi symbolami świat. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się o głównych „świątecznych” zagrożeniach.

Pięć “świątecznych” niebezpieczeństw
Pięć “świątecznych” niebezpieczeństw

Girlanda dla dzieci oraz zwierząt

Ta dekoracja świąteczna przyciąga wzrok nie tylko dorosłych, ale także dzieci oraz zwierzaków. Jest jaskrawa, piękna, a zdaniem dzieci i zwierząt może być także pyszna. Jeśli, siedząc przy świątecznym stole, stracisz czujność nawet na kilka minut, twoi domownicy mogą zjeść ta piękna dekoracje i wtedy na pewno spędzicie święta już w szpitalu.

Tanie girlandy świetlne

Trudno wyobrazić sobie święta bez tych przepięknych dekoracji. Jednak większość sprzedawanych girland jest produkowana w fabrykach, w których nikt nie przestrzega standardów jakości i bezpieczeństwa. Dlatego w żadnym wypadku nie zapominaj wyłączać te girlandy, kiedy opuszczasz mieszkanie, aby nie doszło do pożaru.

Fajerwerki

W Sylwestra prawie w każdym polskim mieście na niebie błyszczą przepiękne fajerwerki. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że odpalanie fajerwerków jest bardzo niebezpieczną zabawą. Przecież fajerwerki mogą spaść i stać się przyczyną prawdziwej tragedii. Dlatego nie zapomnij zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa, jeśli odważysz się jednak odpalić fajerwerki w sylwestrową noc.

Popularne wiadomości teraz

Astrolodzy powiedzieli, czego się bać wszystkich znaków zodiaku w 2021 roku

"Jakie anioły”: jak wygląda mama najpiękniejszych dzieci na świecie

Jak ułożył się los jedynego syna Anny German?

Teściowa powiedziała, że nie czuje pokrewieństwa z wnuczką. Nie pozwoliliśmy jej ani mieszkać z nami, ani pomagać z wychowaniem dziecka.

Pięć “świątecznych” niebezpieczeństw
Pięć “świątecznych” niebezpieczeństw

Tanie petardy

Petardy często są produkowane w fabrykach, w których pracownicy nie myślą o tym, w jaki sposób klienci będą ich używać. Dlatego tanie petardy mogą zostać bardzo niebezpiecznymi zabawkami. Przecież nieraz odpalenie petard kończyło oparzeniami skóry i dłoni.

Choinki kupione od kłusowników

Takie drzewa najczęściej pochodzą z nieznanych miejsc, więc historia ich pochodzenia jest tajemnicą spowitą mrokiem. Warto bardzo ostrożnie wybierać choinkę, aby nie dostać tej, która została ścięta nie wiadomo gdzie. 

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

1. Szczegółowy horoskop dla każdego znaku zodiaku na rok 2021. Nowy rok, nowe wyzwania

2. Te sławne kobiety są z o wiele młodszymi od nich partnerami. Rekordowa różnica to 32 lata

3.  Zenek Martyniuk stracił nadzieję.Przekazał smutną wiadomość

4.  Kasia Skrzynecka pokazuje rodzinne zdjęcie. Fani zwrócili uwagę na ważny szczegół

5.  Pamiętacie ojca filmowego Kevina?Mało kto o tym wie, że aktor zmarł w bardzo dziwnych okolicznościach