Aktywiści pro-life uważają, że kobieta decydując się na aborcję będzie do końca życia to sobie wypominać, żałując swojej decyzji. Czy tak jest naprawdę? Badania mówią zupełnie coś innego.

Badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco przeprowadzali wywiady z kobietami ze Stanów Zjednoczonych przez 5 lat po dokonanej aborcji, nie wnikając w powody decydujące o tej decyzji. Ponadto każdy z uczestnczek badania wskazała na swoje dane demograficzne, a także poinformowała o swoim stanie psychicznym i obecności stałego partnera.

Joanna Racewicz we wzruszającym wspomnieniu: „Jestem wdzięczna Boże, że zabrałeś moje dzieci”

Naukowcy zapytali kobiety o ich uczucia: czy czują się smutne, winne, wściekłe lub szczęśliwe z powodu aborcji. Najczęstszą emocją wskazywana przez badane kobiety była ulga.

Tak więc trzy lata po aborcji 95% kobiet stwierdziło, że podjęło właściwą decyzję. Dodatkowo 54% badanych stwierdziło, że trudno było im podjąć decyzję o aborcji, dla 46% kobiet ta decyzja nie była trudna.

Popularne wiadomości teraz

Jolanta Kwaśniewska zdradza, co musiała wytrwać w małżeństwie? Trudno było jej sobie z tym poradzić

Agnieszka Włodarczyk pokazała swoje ciało w stroju kąpielowym i zaskoczyła swoich fanów (FOTO)

TOP 5 imion dla dziewczynek, które przyciągają pieniądze i bogactwo niczym magnes

Magdalena Schejbal pokazała odważny kadr z łóżka. Poszczególną uwagę zwrócono na jej nóżki

Naukowcy zauważyli także, że w ciągu zaledwie 5 lat zmniejszyła się intensywność negatywnych lub pozytywnych emocji związanych z aborcją.

„Emocje związane z aborcją są powiązane z kontekstem osobistym i społecznym i nie są wynikiem samej procedury. Odkrycia podają w wątpliwość politykę antyaborcyjną, która opiera się na tezie, że kobiety po aborcji doświadczają pogarszającego się stanu emocjonalnego”- podsumowali naukowcy.

Przypomnijmy, że amerykańscy naukowcy odkryli, że na dłuższą metę utrzymanie niechcianej ciąży jest bardziej szkodliwe dla zdrowia kobiet niż aborcja.

Joanna Kurowska zdobyła się na szczere wyznanie. Opowiedziała o swoim zmarłym dziecku

Co więcej w wielu innych badaniach zauważa się jedno - w przypadku wprowadzenia prawa dokonania aborcji bez względu na powód jej wykonania wcale nie zauważono ogromnego wzrostu dokonywanych aborcji, jak przewidują to zawsze aktywiści przeciwni aborcji. Kobiety zdecydowane na taki zabieg dokonają go bez względu na to, czy jest to legalne czy nie, zmienia się natomiast bezpieczeństwo wykonywania takiej procedury.

Aborcja w każdym przypadku powinna być bardzo przemyślaną decyzją, bowiem nie jest to wizyta u dentysty, by iść na nią z marszu i chyba nikt nie ma ku temu wątpliwości. Nie ma jednak podstaw ku temu, by traktować kobiety jak idiotki, którym jeśli by dać możliwość wyboru - dokonywałyby aborcji na potęgę. Nikt o zdrowych zmysłach nie traktuje takiej procedury jak antykoncepcję.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych wpisów znajdziesz na kolezanka.com


Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

1. Filip Bobek pochwalił się piękną żoną! Złożył jej życzenia urodzinowe

2. Zmysłowa Jennifer Lopez pokazała kadr z łóżka. 51-letnia gwiazda znowu robi wielkie wrażenie

3. Mandaryna zmieniła swoją fryzurę. Efekt przemiany pokazała swojej publiczności

4. Oto imiona kobiet, które najczęściej zdradzają. Sprawdź, czy jesteś wśród nich

5. Podobna do taty czy mamy? Maja Hyży pokazała twarz córeczki.