Lekarze ostrzegają, że po takiej sesji zdjęciowej jako „bonus” można dostać cały „bukiet” chorób – od zapalenia spojówek po ptasią grypę. I to wcale nie jedyny powód. Dowiedzmy się wiec, dlaczego opadłe liście są tak niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Chodzi o to, że przy stosunkowo ciepłej i wilgotnej pogodzie na opadłych liściach pojawia się wiele pleśni, które mogą wywoływać reakcje alergiczną, zaostrzenie astmy oskrzelowej, różne kaszle, katar, przekrwienie błony śluzowej nosa oraz zapalenie spojówek. Dodatkowo cały kurz i brud unoszący się w miejskim powietrzu osiada na liściach, wiec oni wchłaniają wszystko, co było na ziemi.

Opadłe liście mogą być również przyczyna bardziej poważnych chorób, mianowicie chlamydii, która ma takie objawy jak na przykład:

Również dzięki opadłym liściom można złapać pałeczkę okrężnicy – lepiej znaną jako E. coli., która wywołuje ostrą biegunkę. Patogeny mogą dostać się do liści wraz z ptasimi odchodami. Można tam złapać również wirus ptasiej grypy – zdaniem ekspertów, nawet wdychanie najmniejszych cząstek i kontakt z powierzchniami, na których są te szkodliwe mikroorganizmy, są niebezpieczne dla zdrowia.

Aby zapobiec powyższym negatywnym konsekwencjom, zalecamy po prostu cieszyć się widokiem pięknych, jaskrawych opadłych liści, ale powstrzymać się od sesji zdjęciowych i zabaw z nimi.

Jeszcze redakcja "Koleżanki" zaleca przeczytać:

1. Wyjątkowy prezent na urodziny Oliwii Bieniuk od Anny Przybylskiej. Aktorka pomyślała o tym przed śmiercią.

2. Jennifer Lopez na okładce gazety. Gwiazda odsłoniła dużo ciała. Fani są zachwyceni.

3. Astrolodzy nazwali znaki zodiaku, którego życie w listopadzie zamieni się w białą passę szczęścia. W tym miesiący ich życie znacznie się zmieni. 

4. Jest to jest nie do pomyslenia! Polska piosenkarka mieszka w domu bez ogrzewania i internetu. Fani są zaniepokojeni.

5. Gwiazdy, które na co dzień walczą z ciężką chorobą. Tylko na pozór ich życie jest idealne.