Większość z nas każdy ranek zaczyna od zaparzenia sobie kawy lub herbaty. To taki nasz poranny zwyczaj. Jesteśmy przyzwyczajeni do zapachu tego napoju i wmawiamy sobie, że bez filiżanki ulubionej kawy nie uda się nam rozpocząć dnia.

"Najlepszy prezent na Dzień Mamy" Oliwia i Łukasz zostali rodzicami!

Jaka jest jednak prawda? Czy kawa pobudza lepiej niż herbata? Co wybrać?

Kawa

Zawiera kofeinę, która pobudza nasz układ nerwowy. Dzięki niej czasem przestaje chcieć nam się od razu spać i nasz organizm nastawiony jest na działanie. Jednak picie jej w nadmiarze, a dodatkowo wzbogacanie w cukier nie sprzyja naszemu zdrowiu. Ponadto kofeina działa natychmiastowo, lecz ma stosunkowo krotki czas działania, dlatego też zgubnie sięgamy po kolejną filiżankę. Jednak wypicie jednego kubeczka ulubionej kawy przy ploteczkach z przyjaciółką jeszcze nikomu nie zaszkodziło :)

Popularne wiadomości teraz

Zagubiona suczka odnalazła swoją właścicielkę. Jej radość była nie do opanowania

Horoskop przyjaźni: te pary znaków zodiaku najlepiej się dogadują. To przyjaciele na całe życie

Znani rodzice, którzy wychowują ciężko chore dzieci. Ich życie jest trudniejsze, niż myśleliśmy

Wyszła prawda na temat programu „Nasz nowy dom”. Widzowie nie byli tego świadomi

Herbata

Angielski zwyczaj picia popołudniowej herbaty stanowi idealny relaks. Herbata ma wielu miłośników i zdecydowanie także dodaje nam energii. A to wszystko za sprawą zawartej w sobie teiny. To taki odpowiednik kofeiny, który jednak nie działa z takim natężeniem. Rozkłada on się stopniowo. Herbata dodaje więc energii jednak czas działania jest dłuższy, a przebieg łagodniejszy.

Kawa czy herbata? To kwestia wyboru i indywidualnych kwestii. Jednak obie pite z umiarem, mogą być fantastycznym sposobem na spędzenie przyjemnej chwili relaksu...

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com