Regularne badania profilaktyczne są szansą dla wielu kobiet! Ważne, aby zdawać sobie sprawę, że nawet wczesne wykrycie choroby jest lepsze niż totalna niewiedza.

Małgorzata Rozenek pokazała pokoik dla synka. Jego urządzenie musiało kosztować majątek

Nowotwór wykryty we wczesnym stadium daje ogromne szanse na całkowite wyleczenie.

Warto o tym pamiętać i wpisać sobie do swojego kalendarza te badania:

Badania krwi:

Warto raz w roku wykonać podstawowe badania krwi. Kosztują niewiele a pomogą wykryć nieprawidłowości w organizmie. Wystarczy zrobić morfologie z rozmazem oraz wskaźnik OB lub CRP. Jeśli leczymy się np z powodu tarczycy warto także zbadać poziom hormonu TSH, FT3 i FT4. Pomocna będzie także glukoza. Na wszystkie te badania skierowanie wystawi lekarz rodzinny i w ramach Funduszu Zdrowia wykonamy je bezpłatnie.

Popularne wiadomości teraz

"Jeśli masz pensję, kupuj, co chcesz, nie zamierzam płacić za życie wszystkich, mam jedno życie": trzy lata małżeństwa i jedno rozczarowanie

"Jesteś bezwartościową babcią, myślisz tylko o dziecku córki, a Maciej i ja jesteśmy dla ciebie obcy": synowa poskarżyła się na teściową

Gdy tylko Anna i jej mąż wrócili do domu z ogrodu, jej siostra stanęła na progu: "Myślicie tylko o sobie, a powinniście myśleć o dzieciach"

W następny weekend Andrzej pojechał na wieś, aby pomóc babci. Marta wiedziała, że postępuje słusznie

Cytologia:

To podstawowe badanie wykonywane w gabinecie ginekologicznym. Pobranie wymazu z szyjki macicy wskaże ewentualne nieprawidłowości. Badanie nie jest bolesne, można jedynie odczuwać delikatny dyskomfort. Jednak warto przemóc się do regularności, bowiem często choroby związane z szyjka macicy przebiegają zupełnie bezobjawowo, a wykrycie ich we wczesnym stadium może uratować życie!

Mammografia lub usg piersi:

Raz w roku kontrolnie powinno się także wykonać usg piersi lub mammografie. Jest to niezwykle istotne u kobiet,które maja dzieci i karmiły piersią. Często dochodzić może do utworzenia małych guzków lub tłuszczaków,które wywołują ból i dyskomfort przy dotyku. Nie wolno bagatelizować żadnych z objawów.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com