Każdy z nas jest przyzwyczajony do mycia drobiu przed gotowaniem. Myślimy, że to pomoże nam zmyć wszystkie te bakterii, które znajduja się na mięsu. Jednak nie! Całkowiecie zabroniono to robić! Brytyjska Agencja ds. Standardów Żywności (FSA) namawia wszystkich tego nie robić. Według statystyk w Wielkiej Brytanii co roku około 280 tyś. osób trafią do szpitala z objawamu zatrucia.

Jej zęby to była wielka przeszkoda w życiu. Po tym jak się zmieniła, nie można było ją poznać

 Dlaczego nie można myć drob przed gotowaniem?

Nie wolno myć drob przed gotowaniem

Jak się okazało, woda powoduje idealne warunki do rozwoju bakterii typu Campylobacter, która powoduje zatrucie pokarmowe. Często po tym możemy zdobyć biegunka i wymioty, po tym idzie osłabienie i odwodnienie organizmu.

Córka Michała Wiśniewskiego całkowicie zmieniła swój wygląd

Popularne wiadomości teraz

Nie tylko bracia Mroczek. Oto polskie gwiazdy, które mają swojego bliźniaka

Znaki zodiaku, którym grozi ubóstwo i samotna starość: nie ma czego zazdrościć

Najbardziej urzekające kobiety według znaku zodiaku: mężczyźni za nimi szaleją

Wiecznie młodzi znaki zodiaku: starość im nie grozi

Wielka Brytania po woli zaczyna zapominać o takim przyzwyczajeniu. Najawność bakterii Campylobacter rocznie rośnie. Narażone na to tak samo i nasze dzieci, które mają bardziej słabszy organizm, niż dorosłe ludzie.

Zabroniono myć drob przed gotowaniem

Wcześniej pisaliśmy o tym, jak pełna Amerykanka złamała krzesło w salonie urody, obraziła się i założyła swój salon. Jednego dnia 30-letna mieszkanka USA o nazwisku Jamie Lopez zachciała zająć się swoim wyglądem i pójść do salonu urody. Gdy tylko usiądzieła do fotelu, 200-kilogramowa Jamie upadła z trzaskiem na podłogę, wszystko dlatego, że krzesło nie mogło znieść tak niezwykłego ciężaru i rozpadło się na dwie części. Więcej na ten temat, czytaj tutaj.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com