Każdy z nas ma swoją ulubioną pozycję do spania i nie jest to żadne nowe odkrycie. Jedni wolą spać na boku, inni na wznak, jeszcze inni na brzuchu. Jednak specjaliścci od snu, uważają że to, jak śpimy, wiele o nas mówi, ale też wpływa na to, jak śpimy, czy się wysypiamy, czy miewamy koszmary i co nam może dolegać zdrowotnie. Ciekawe, prawda?

OSOBOWOŚĆ

Osoby śpiące w ten sposób ciągle potrzebują przygód. Są bardzo charakterne, jednak ich nastrój potrafi się zmieniać co chwilę. Nie mają żadnego planu na życie. Biorą wszystko co przyniesie im dzień, jednak nie potrafią podejmować odpowiednich wyborów. Są bardzo chwiejne uczuciowo. Zdecydowanie stabilizacja nie jest ich mocną stroną.

Ta wrześniowa data będzie sprzyjać wszystkim znakom zodiaku. Przygotuj się na ten wyjątkowy dzień

JAKOŚĆ SNU

Uważa się, że spanie na brzuchu częściej daje nam bardziej satysfakcjonujące sny, przez co człowiek budzi się bardziej zadowolony z życia i gotowy do spełniania zakładanych celów. Co więcej, udowodnione jest to naukowo, że spanie na brzuchu jest gwarancją... częstszych snów erotycznych, co prawdopodobnie spowodowane jest charakterystycznym oddychaniem. Mózg ma wrażenie ucisku, a to kojarzy mu się z seksem. Z drugiej strony mózg może to też odczytywać jako ból, a to, może przynieść koszmary. Z tego względu, śpiąc na brzuchu - nie licz na spokojny, nudny sen. Wysokie emocje gwarantowane - albo skrajnie złe, albo skrajnie dobre.

To niewiarygodne, ale kształt stóp może powiedzieć, skąd pochodzą twoi przodkowie i jaki masz temperament

Popularne wiadomości teraz

Ciężko uwierzyć, że to matka i syn: Kasia Cichopek pokazała się z dorosłym synem. Fani: "Wyglądacie jak siostra z bratem"

To najładniejsze zdjęcie: Ola Szwed pochwaliła się kadrem ukochanego partnera z córką

"To było takie góralskie wesele, które trwało tydzień": Sławomir i Kajra wspominają swój ślub

Lubisz spać na brzuchu? Niewiarygodne, co to może oznaczać

ZDROWIE

Śpiąc na brzuchu możmy być mniej wypoczęci przez dostarczanie naszemu organizmowi mniej tlenu. Równocześnie fundujesz sobie problemy z plecami i szyją. Dodatkowo dolna część pleców kieruje się w stronę materaca, zmniejszając przestrzeń w dolnej części pleców, co może powodować bóle, takie jak rwa kulszowa, ból kolan i skurcze. Jeśli możesz zasnąć tylko w taki sposób, umieść pod brzuchem płaską poduszkę, aby zapobiec wygięciu dolnej części pleców.

A Ty, lubisz spać na brzuchu?

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational