Magdalena i Mateusz są parą od 2006 roku. Już od pierwszego spotkania zaiskrzyło między między nimi. Byli związkiem jak z komedii romantycznej. Mateusz nie widział świata poza Magdą. Wktórce para wzięła ślub, a rok później urodziła się im córeczka. Ich życie było udane.

Niestety, z dnia na dzień ze stanem zdrowia Mateusza zaczęło dziać się coś złego. Po 25 roku życia zaczęły się problemy w pracy. Mężczyzna przestał radzić sobie z obowiązkami z powodu kłopotów z pamięcią i koncentracją. Jednak potem, było już tylko gorzej. Mateusz stał się nerwowy i agresywny w stosunku do żony, co nigdy wcześniej mu się nie zdarzało.

Nieraz miałam pod gardłem nóż, wlewał mi wodę do gardła, tak, żebym się utopiła, kopał mnie. Bardzo często uciekałyśmy z córką z domu - wyznała redakacji Dzień Dobry TVN Magdalena Gąsiorowska.

Magdalena zamiast odejść od męża, postanowiła zgłosić się z nim do lekarza. Nie mogła bowiem uwierzyć w to, że jej ukochany mógł tak po prostu zmienić się z dnia na dzień. Lekarze potwierdzili obawy Magdy. Symptomy Mateusza oznaczały chorobę - chorobę Alzheimera.

Żona Mateusza była zszokowana. Nie sądziła, że to możliwe, że człowiek w wieku 33 lat może zachorować na tę przypadłość. Zwłaszcza, że nikt w rodzinie mężczyzny dotychczas nie miał choroby Alzheimera.

Popularne wiadomości teraz

Małgorzata Kożuchowska w długich włosach! Nowa fryzura odmłodziła ją o dziesięć lat

Zosia Zborowska przygotowuje się do porodu. Będzie rodzić sama?

Pies nie puszcza swojego zbawiciela, dopóki go nie zabierze

Wszystkie znaki zodiaku mają aniołów stróżów. Do czego są zdolni i jak prosić o pomoc

Niestety, objawy Mateusza były na tyle silne, że dziś przebywa w domu seniora, który jest przystosowany dla pacjentów z chorobą Alzheimera. Jest tam najmłodszy, lecz mimo to nie potrafi wykonywać codziennych czynności, takich jak: zrobienie kawy, kanapki, podpisanie się. Magdalena robi co może, by pomóc swojemu ukochanemu, jednak nic nie wskazuje na to, że cokolwiek mogłoby poprawić jego stan.

Choć choroba Alzheimera najczęściej dotyka seniorów, możliwe jest, by dotknęła ona osób młodszych, już nawet 30-letnich. W tych przypadkach choroba postępuje bardziej dramatycznie. Chorzy częściej mają objawy psychotyczne i agresywne.

Jeśli chcesz, możesz wesprzeć leczenie Mateusza tutaj.

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Tego nikt się nie spodziewał. Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski nie są już razem

  2. Edyta Pazura pokazała najstarszą córkę swojego męża. Dziewczyna ma już 33 lata

  3. Gabriel Seweryn wróci do "Królowych Życia"?Zaskakujące

  4. Astrologowie wyznaczyli znak zodiaku, który jest najbardziej nieprzyjazny. Trzymaj się od niego z daleka

  5. Luksusowe życie Grzegorza Krychowiaka. Piłkarz ma dom jak marzenie