14 grudnia -  jest 348. dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 17 dni. W ten dzień imieniny obchodzą: Agnellus, Arseniusz, Bertold, Druzus, Eutropia, Gorzysław, Heron, Izydor, Jan, Nahum, Nikazjuz, Nikazy, Noemi, Pompejusz, Sławobor, Teodor, Wenancjusz, Wenanty, Wiator i Zozym.

14 stycznia Stary Nowy Rok

Dzisiaj jest Stary Nowy Rok według chrześcijaństwa. Stary Nowy Rok to rzadkie zjawisko historyczne, dodatkowe święto, które okazało się w wyniku zmiany kalendarza. Z powodu tej rozbieżności w kalendarzach świętujemy dwa „nowe lata” - zgodnie ze starym i nowym stylem. Dlatego w nocy z 13 na 14 stycznia każdy może sobie pozwolić na „świętowanie” swoich ulubionych wakacji. Rzeczywiście, dla wielu wierzących Stary Nowy Rok ma szczególne znaczenie, ponieważ mogą świętować go z głębi serca dopiero po zakończeniu Wielkiego Postu.

Magda Gessler została źle potraktowana przed kamerami

Popularne wiadomości teraz

TOP10 zdjęć uśmiechniętych psów. Widać, że są szczęśliwe i kochają swoje psie życie

Małgorzata Ostrowska-Królikowska pozuje z mężczyzną na łące. Jaka relacja ich łączy?

Michał Wiśniewski po raz piąty stanie ojcem? Jego żona Paulina jest w ciąży

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Co ciekawe, różnica między kalendarzami juliańskim i gregoriańskim wzrasta z każdym stuleciem, gdy liczba setek rocznie od Bożego Narodzenia nie jest wielokrotnością czterech, na jeden dzień. Dlatego od 1 marca 2100 r. Różnica ta wyniesie 14 dni. A od 2101 roku Boże Narodzenie i Stary Nowy Rok będą obchodzone dzień później.

14 stycznia jaki jest dzień?

Taki kraj, jako Polska nie do końca obchodzi takie święto. Dla polaków istnieje tylko Sylwester, moment, kiedy spotykamy nadejście Nowego Roku.

Wojciech Szczęsny pochwalił się kolosalną kwotą wpłaconą na WOŚP: „Dla mnie i Mariny to najlepiej wydane pieniążki”

 Stary Nowy Rok dzień, kiedy możemy przypomnieć wszystkie te przyjemne rzeczy ze starego roku, które się zdarzyli w naszym życiu. Przeanalizować co takiego nie dobrego i nie prawidlowego robiliśmy w starym roku, i oczywiście nie popełniać tego w nowym. 

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com