Nie ma wątpliwości, że na królewskim dworze panuje sztywna etykieta. Nie wszyscy mają ten zaszczyt, aby spotkać się z królową. Jeśli jednak do tego dojdzie warto znać kilka podstawowych zasad.

Grób księżnej Diany po latach. Fani są zaniepokojeni

Jedna z zasad dotyczy postawy, którą należy przyjąć w towarzystwie królowej. Każdy, kto przebywa w jej towarzystwie musi stać, gdy stoi Jej Królewska Wysokość. Po zakończeniu rozmowy nie można także zwyczajnie odwrócić się i wyjść. Poza tym bardzo ważne jest tom, że nigdy nie wolno odwracać się plecami do królowej! Należy cierpliwie poczekać, aż to ona opuści pomieszczenie jako pierwsza.

W trakcie posiłków także trzeba mocno się pilnować. Zasada ta dotyczy wszystkich uczestników siedzących przy stole. Kiedy skończy jeść królowa, reszta gości także musi skończyć posiłek.

Popularne wiadomości teraz

Ciężarna Agnieszka Włodarczyk pokazała wyprawki dla maluszka: aktorka przygotowuje się do porodu

Testy wytrzymałościowe. Kobiece znaki zodiaku, które niezłomnie znoszą wszystkie ciosy losu

Zdjęcia, które byłyby nudne, gdyby koty nie pojawiły się nagle w kadrze

4 znaki zodiaku, które potrafią uczynić każdy związek toksycznym

Z pewnością o tym nie miałaś pojęcia. Na królewskim dworze trzeba uważać przy jakich grach planszowych spędza się wolny czas.  Okazuje się, że członkowie rodziny królewskiej muszą uważać nawet na to, przy jakich grach planszowych spędzają czas. Zabroniona jest dla nich bowiem gra w… Monopol! Tajemnicę tę zdradził w 2008 r. książę Andrzej, który stwierdził, że powodem jest to, iż gra ta wymaga od uczestników dozy złośliwości.

Otsrożności nigdy nie za wiele. O tym też pewnie wie niewielu z nas. Choć wydaje się to dość oczywiste z powodów logistycznych. To jedna z najistotniejszych zasad. Przestrzega się, by następcy tronu podróżowali osobno – jeżeli doszłoby do nieszczęśliwego wypadku, sukcesja tronu nadal musi być zabezpieczona. 

O etykiecie można mówić wiele choć spryt i dyplomacja wydają się być na pierwszym miejscu.  Królowa oraz jej świta komunikują się za pomocą różnego rodzaju gestów. Jeśli Elżbieta II przełoży swoją torebkę z lewej ręki do prawej, oznacza to, że nadszedł czas, by delikatnie zakończyć przedłużającą się konwersację z danym rozmówcą. Gdy natomiast podczas obiadu lub kolacji położy ona torebkę na stole, jest to znak, że należy zakończyć spotkanie w ciągu najbliższych pięciu minut. 

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Fabienne Wiśniewska odziedziczyła urodę po mamie. Dziś jest śliczną dziewczyną

  2. Celebrytki przed zrobieniem kariery. Jak dawniej wyglądały najpopularniejsze Polki?

  3. Pierwszy wywiad Ewy Krawczyk od odejścia Krzysztofa. Wdowa jest zdruzgotana

     

  4. Baby z „Dirty Dancing” przeszła w życiu serię zabiegów upiększających. Jak wygląda dziś?

  5. Kobiety o tych imionach działają na mężczyzn jak magnes. To mistrzynie uwodzenia