30 grudnia jest 364  dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 1 dzień. Imieniny obchodzą: Anizja, Anizjusz, Dionizy, Egwin, Eksuperancjusz, Eugeniusz, Liberiusz, Łazarz, Małgorzata, Marceli, Perpet, Rajner, Sewer i Uniedrog. 

Joanna Krupa świętuje urodziny swojej matki

30 grudnia dzień serka wiejskiego

30 grudnia, jest dniem, kiedy do końca roku pozostaje nam tylko 1 dzień. Już teraz, a może nawet wcześniej zaczynamy przygotowywać różnego typu sylwestrowe potrawy. Dzisiaj jest dzień jednego ulubionego jedzenia w Polsce, a właśnie Dzień Serka Wiejskiego. Nietypowe święto, zgadzasz się?  Ten twarożek produkowany z mleka krowiego o ziarnistej konsystencji ma bogate tradycje i jest popularny na całym świecie. 30 grudnia, kiedy przejadły nam się już świąteczno-noworoczne potrawy, może okazać się prawdziwym wybawieniem. 

Serek wiejski

Popularne wiadomości teraz

Anna Lewandowska w wersji blond. Po wielu latach wróciła się do jasnego koloru

Bronisław Komorowski po operacji. Jego życie się zmieni

Pies udawał, że nie żyje tylko po to, by nie jechać do weterynarza. Nagranie rozbawia do łez

Bardzo dramatyczne! 10 zdjęć bezdomnych zwierzaków, które znalazły kochających właścicieli

No to troszeczkę historii dla ciebie. Pierwszy w Polsce serek wiejski został wyprodukowany w OSM Piątnica w 1992 roku a prekursorem był serek typu Cottage Cheese produkowany w Ameryce. Serek tego typu ma ziarnistą strukturę, doskonale smakuje sam jak i z dodatkami, charakteryzuje się pod względem odżywczym jak i organoleptycznym. 

Marta Manowska dostała nowy program

Serek wiejski jest ulubiony przez wiele ludzi nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Jest mnóstwo smacznych przepisów z tym produktem. Kanapki, sałatki, przekąski, torty, placuszki. Ale tak samo możesz jeść serek bez żadnych dodatków. Wszystko załeży od tego, co uwielibiasz najbardziej. 

Więcej ciekawych artykułów zajdziesz na koleżanka.com