Dnia 28 grudnia tuz przed końcem 2020 roku zostało opublikowane rozporządzenie Rady Misnistrów w sprawie wydatków budżetu państwa.,które nie wygasają z upłym roku budzetowego. 

W rozporządzeniu widnieje propozycja wsparci dla instytucji powiązanej z o. Rydzykiem. Chodzi o Muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. św. Jana Pawła II w Toruniu. . Kwota 60 mln zł przeznaczona jest, wedle opublikowanego dokumentu, na "opracowanie założeń i kompleksowa realizacja wystawy stałej do Muzeum".

Dokument przedstawiamy poniżej:

Warto zauwazyć, iż w tym samym rozporządzeniu widnieje podobna inwestycja, jednak wsparcie ma byc kilkadziesiat razy mniejsze. 227 Nowa Wystawa Główna Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu otrzyma zaledwie 1 230 000 zł. 

Popularne wiadomości teraz

Dramatyczne wyznanie brata Magdy Gessler. Potrzebuje pomocy

Agnieszka Kaczorowska pokazała pierwsze zdjęcie z ciążowym brzuszkiem: "RośnieMy"

Monika Mrozowska zamieściła pierwsze zdjęcie z synkiem i zdradziła szczegóły swojego porodu: "Nasza droga z Luckiem, nie była taka prosta"

Zapomnij o piekarniku: prosty przepis na przepyszne domowe ciasto z 3 składników

Przypominamy, że w sierpniu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zwiększyło o ponad 1,8 mln zł dotację na budowę Muzeum Pamięć i Tożsamość im. Jana Pawła II w Toruniu. Tym samym wsparcie resortu na inwestycje wynosi łącznie 120 mln. złotych.

Resort zwiększenie finansowania tłumaczy:

Toruńska inwestycja została wymieniona wśród nowoczesnych placówek, które mają stanowić "wiano na 100-lecie odzyskania niepodległości". "Poświęcone myśli i nauczaniu św. Jana Pawła II, budowa muzeum trwa od 2019 r., planowane zakończenie w 2021 r.

Polski rząd jest łaskawy na wszystkie pomysły ojca dyrektora i bardzo ochoczo podchodzi do wszystkich działalności najbardziej znanego duchownego naszego kraju.

 

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

 

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

1. Justyna Żyła mówi o krzywdzie, jaką wyrządził jej były mąż. Tego jeszcze nie było

2.  Oto najseksowniejsza przyszła mama na świecie. Modelka o polskich korzeniach zachwyca wszystkich

3.  Barbara Kurdej-Szatan pochwaliła się synkiem.Henio ma już 4 miesiące

4.  Ile ważą i mierzą polskie gwiazdy? W niektóre liczby aż trudno uwierzyć

5.  Joanna Krupa pokazała nowe zdjęcie Ashy. Jej córeczka bardzo się zmieniła