Przekazywanie 1 proc. to piękny proces mający na celu wspieranie organizacji, które robią rzeczy pożyteczne dla społeczeństwa. Co roku przekazujemy na nie łącznie setki milionów złotych. Dzięki takim zabiegom zamiast bezpośrednio do państwa, pieniądze podatników mogą wspomóc fundacje czy innego rodzaju pomocne organizacje. O pomoc zwrócił się też oczywiście Ojciec Rydzyk.

Duchowny za pośrednictwem strony internetowej Radia Maryja prosi o kolejne datki na fundację Nasza Przyszłość. Jak podaje Onet fundacja ta zajmuje się m.in. wydawaniem miesięcznika "W Naszej Rodzinie" oraz pośrednio handlem w internetowym sklepie Splendor24, gdzie można nabyć np. dewocjonalia i książki. Sklep ten zasłynął, gdy zaczął handlować relikwiami, mimo że było to zakazane przez Kościół od stuleci. 

„Bestia ze wschodu” wprowadzi w Polsce prawdziwą zimę. Nadciąga wielka zmiana pogody

Namawiając do wpłat, Ojciec Rydzyk odwołuje się do patriotyzmu, nauczania młodych pokoleń ale też do życia pośmiertnego. Nie zabrakło też twierdzeń, według których Radio Maryja i Tv Trwam mają problemy finansowe przez pandemię...

"Pan Jezus powie do nas na Sądzie Ostatecznym: »Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili«. Nikt nie zabierze w wieczność ze sobą czegokolwiek. Zabierzemy zasługi za dobre czyny i one będą za nami przemawiały. Prosimy, jeżeli jest taka Państwa wola, o przekazanie 1% Fundacji Nasza Przysłość"

Popularne wiadomości teraz

Podczas imprezy z okazji 4 urodzin mojego wnuka synowa zasugerowała, żebym przepisała swoje mieszkanie na niego, jako jedynego spadkobiercę

Horoskop słabości: jakie nałogi ma każdy ze znaków zodiaku?

Jedno serce na dwóch: w Indiach urodziły się niezwykłe bliźniaki syjamskie (ZDJĘCIA)

Zapomnij o piekarniku: prosty przepis na przepyszne domowe ciasto z 3 składników

Ile dać pieniędzy księdzu podczas kolędy? Ida Nowakowska odpowiedziała

Jak poinformowała dziś "Rzeczpospolita", fundacja Nasza Przyszłość zanotowała w poprzednich latach kolosalne wpływy z tego tytułu.  W 2018 r. było to 4,3 mln zł wpływów z 1 proc. podatków, w 2019 r. 4,5 mln zł, a w 2020 r. było to już 4,9 mln zł. 

Czy więc zasililić swoim podatkiem fundację, która może uratować np. życie dziecka potrzebujące specyficznego leku, rehabilitacji czy kosztownej operacji, czy też dać go fundacji Ojca Rydzyka? Decyzję podejmie każdy z nas według własnych przekonań.

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

1. Justyna Żyła mówi o krzywdzie, jaką wyrządził jej były mąż. Tego jeszcze nie było

2.  Oto najseksowniejsza przyszła mama na świecie. Modelka o polskich korzeniach zachwyca wszystkich

3.  Barbara Kurdej-Szatan pochwaliła się synkiem.Henio ma już 4 miesiące

4.  Ile ważą i mierzą polskie gwiazdy? W niektóre liczby aż trudno uwierzyć

5.  Joanna Krupa pokazała nowe zdjęcie Ashy. Jej córeczka bardzo się zmieniła