W Wielkiej Brytanii odkryto nowy wariant koronawirusa - według wstępnych danych jest on o 70% bardziej zaraźliwy, ale nie bardziej niebezpieczny. Zostało to ogłoszone przez premiera Borisa Johnsona.

W związku z identyfikacją nowego szczepu w południowo-wschodniej Anglii, w tym w Londynie, od 20 grudnia wręcz w ekspresowym tempie wprowadzono podwyższony, czwarty poziom ograniczeń, który będzie obowiązywał przez najbliższe dwa tygodnie. Miejscowym nie wolno opuszczać swoich domów, chyba że jest to absolutnie konieczne, a także spotykać się z kilkoma rodzinami na Boże Narodzenie. Na obszarach, na których deklarowany jest czwarty stopień zagrożenia, będą działać tylko apteki i podstawowe sklepy. Te same ograniczenia zostaną wprowadzone od 20 grudnia w Walii i od 26 grudnia w Szkocji.

Co zyskają osoby zaszczepione przeciw Covid-19? Rząd zakłada szereg udogodnień

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła natomiast, że ​​wariant koronawirusa, podobny do Wielkiej Brytanii, został również znaleziony w Holandii, Danii i Australii. Wcześniej informowano o podobnej mutacji wirusa, zidentyfikowanej w Afryce Południowej. Nadal nie ma powodu, aby sądzić, że nowy wariant wirusa może być mniej wrażliwy na odporność, którą tworzą obecnie dostępne szczepionki. Nie ma też póki co obaw, że nowy szczep jest dla nas bardziej niebezpieczny.To, co najbardziej martwi to obserwacja, która wskazuje, że nowy wariant wirusa bardzo łatwo się rozprzestrzenia.

Jak w 2021 roku będą wyglądały matury i egzamin ósmoklasisty? Ogłoszono zmiany

Popularne wiadomości teraz

Jackowski nie ma złudzeń. Jasnowidz wie co nas czeka na wiosnę

Szczęśliwy poratunek: facet myślał, że schronił szczeniaka, a okazało się, że to jest dzikie zwierzę (ZDJĘCIA)

Syn wyremontował zaniedbane mieszkanie z czasów PRL-u dla swojej matki. Zdjęcia przed i po

Teściowa powiedziała, że nie czuje pokrewieństwa z wnuczką. Nie pozwoliliśmy jej ani mieszkać z nami, ani pomagać z wychowaniem dziecka.

Kraje europejskie ogłosiły zawieszenie lotów z Wielką Brytanią, jednak tuż po ogłoszeniu restrykcji przez premiera Wielkiej Brytanii - Anglicy zaczęli wręcz masowo wyjeżdzać z kraju, więc niektórym udało się wydostać z tego aktualnie bardziej "niebezpiecznego" terenu w Europie.

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

1. Szczegółowy horoskop dla każdego znaku zodiaku na rok 2021. Nowy rok, nowe wyzwania

2. Te sławne kobiety są z o wiele młodszymi od nich partnerami. Rekordowa różnica to 32 lata

3.  Zenek Martyniuk stracił nadzieję.Przekazał smutną wiadomość

4.  Kasia Skrzynecka pokazuje rodzinne zdjęcie. Fani zwrócili uwagę na ważny szczegół

5.  Pamiętacie ojca filmowego Kevina?Mało kto o tym wie, że aktor zmarł w bardzo dziwnych okolicznościach