Grudniowa okładka magazynu to jedna z najważniejszych. W końcu w tym miesiącu są Święta Bożego Narodzenia, czyli też święta konsupcjonizmu i pięknych obrazków szczęśliwych rodzin. Zazwyczaj w tym miesiącu królują więc cukierkowe zdjęcia brylujące na okładkach. W tym roku jednak jeden z czołowych polskich magazynów zdecydował się na śmielszy ruch.
 
Na okładce grudniowego numeru zobaczymy bowiem Anję Rubik - świetną polską topmodelkę, ale też aktywistkę, odzianą w czerwoną szarfę. Ma zakneblowane nią ręcę, a na policzku wyrysowaną czerwoną błyskawicę - symbol Strajku Kobiet. Całość podpisana jest hasłem "Siła Kobiet". Nie trudno więc odgadnąć, że fotografia ta jest odniesieniem do protestów zaniepokojonych polskich kobiet, które mają dość teraźniejszej władzy i ich poczynań. Przypomnijmy, że Strajk Kobiet wywołały został przez oburzającą dezycję Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że aborcja ze względu na ciężkie wady płodu jest niezgodna z konstytucją.
 
Redakcja Vogue tym samym nie chce milczeć w tej sprawie i daje społeczeństwo jasno do zrozumienia, że są oni całym sercem z Polkami.

"Kiedy w grudniu 1892 r. pojawił się pierwszy numeru nowego periodyku o tytule „Vogue”, jego celem było relacjonowanie wydarzeń towarzyskich i mód w konfekcji nowojorskich dam. Podczas tych 127 lat sporo się w „Vogue’u” zmieniło, ale wciąż kierujemy nasze treści (w głównej mierze) do czytelniczek. To, co dotyczy Polek, dotyczy i polskiego „Vogue’a” – tak jest od naszego pierwszego numeru, i tak będzie zawsze. Dlatego numer świąteczny poświęciliśmy sile kobiet, a stworzenie sesji okładkowej powierzyliśmy supermodelce i, a może już przede wszystkim, aktywistce Anji Rubik. Sfotografowała się sama, z atrybutami bliskimi dziś sercu milionów rodaczek. Jesteśmy z Wami." - napisał Redaktor Naczelny „Vogue Polska”, Filip Niedenthal pod postem na Instagramie prezentującym najnowszą rozkładówkę magazynu.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

 1. Kurdej-Szatan przeżywa trudny czas:„Zostałam sama z dwójką dzieci. To dla mnie nowość”
 2. Paulina Młynarska pokazała swoje ciało po mastektomii. Dziennikarka opublikowała odważne foto w sieci

 3. Modlitwa w sprawach beznadziejnych. Te słowa warto znać

  Popularne wiadomości teraz

  Przepiękna willa Małgorzaty Sochy. Tak właśnie wygląda dom idealny

  Jak mieszka Maryla Rodowicz? Jej dom wykonany w nietypowym stylu

  Ida Nowakowska pokazała się w prześlicznej ciążowej sesji zdjęciowej. Prezenterka odlicza dni do porodu

  Nie do poznania: jak potoczył się los dziewczyny, która urodziła się z ogromnym naczyniakiem jamy nosowej (ZDJĘCIA)

 4. Znak zodiaku – Baran. Jakie naprawdę są osoby urodzone między 21.03 a 21.04?

 5. Co się dzieje z Waldusiem ze „Świata według Kiepskich”? Fani są wstrząśnięci jego stanem