Liczba przypadków zachorowań na COVID-19 w ostatnim czasie drastycznie wzrosła. W naszym kraju liczba ta przkroczyła już 5 tysięcy osób na dobę. Nic więc dziwnego, że rząd obawia się dnia Wszystkich Świętych.

1 listopada to dzień, w którym nie tylko tłumami odwiedzamy groby, ale też spotykamy się z rodziną bliższą i dalszą. Ryzyko zarażenia się wirusem od osób przechodzących chorobę bezobjawowo - w takim dniu wzrasta.

tłum osób na jednym z cmentarzy wrocławskich w roku 2019

Jak będzie wyglądało Wszystkich Świętych w tym roku?

Konkretnych decyzji o specjalnych obostrzeniach brak, jednak minister i wiceminister zdrowia przypominają o obowiązku zakrywania nosa i ust na cmentarzach oraz zachowaniu bezpiecznego dystansu społecznego. W tych dniach z pewnością będzie zaostrzona kontrola policji, która będzie sprawdzać, czy Polacy stosują się do zaleceń.

Waldemar Kraska w rozmowie z Radiem Zet zapewniał słuchaczy, że nie dojdzie do wprowadzania na przykład zakazów wejścia na cmentarz. Wiceminister dodał jednak, że jako ministerstwo będą oni apelować o rozsądek i ochronę zwłaszcza najstarszych członków rodziny.

Popularne wiadomości teraz

Dariusz Gnatowski nie żyje. Znany polski aktor miał 59 lat

Dagmara Kaźmierska ma więcej niż jedno dziecko? To zdjęcie daje do myślenia

Nigdy nie wybaczą: 4 znaki zodiaku, dla których zdrada jest prawdziwym końcem świata

Katarzyna Cichopek wyrzucona z serialu. Produkcji nie przypadła do gustu jedna rzecz

To, co możemy robić, to apelować do wszystkich osób, by rozłożyć te wizyty na grobach naszych najbliższych. To święto, do którego jesteśmy przywiązani. Czasem jedziemy przez pół Polski na groby naszych bliskich. Dlatego rozłóżmy to w czasie. Nie róbmy tego w sobotę, niedzielę, poniedziałek. Rozłóżmy to na tydzień, dwa. Apeluję również o pomoc młodszych członków rodziny, pomóżmy tym osobom starszym, jeżeli już naprawdę chcą się na ten cmentarz wybrać, to żeby to nie było akurat 1 listopada.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych wpisów znajdziesz na kolezanka.com

Jeszcze redakcja "Koleżanki" zaleca przeczytać:

1. Wyjątkowy prezent na urodziny Oliwii Bieniuk od Anny Przybylskiej. Aktorka pomyślała o tym przed śmiercią.

2. Jennifer Lopez na okładce gazety. Gwiazda odsłoniła dużo ciała. Fani są zachwyceni.

3. Astrolodzy nazwali znaki zodiaku, którego życie w listopadzie zamieni się w białą passę szczęścia. W tym miesiący ich życie znacznie się zmieni. 

4. Jest to jest nie do pomyslenia! Polska piosenkarka mieszka w domu bez ogrzewania i internetu. Fani są zaniepokojeni.

5. Gwiazdy, które na co dzień walczą z ciężką chorobą. Tylko na pozór ich życie jest idealne.