Okazuje się, że ten mały owoc potrafi zdziałać cuda. Aronia uznawana jest za bombę witaminową i prawdziwy eliksir młodości.

5 powodów dla których warto pić wodę

Przez wielu uważana jest za jedne z najważniejszych owoców, które dostarczają do organizmu wszystkie cenne składniki.

Okazuje się, że aronia to świetny środek zaradczy na choroby cywilizacyjne, a nawet na schorzenia oczu, które coraz częściej występują u osób pracujących przed komputerem. sok z aronii spożywany regularnie opóźnia występowanie chorób oczu takich jak zaćma czy jaskra i degeneracja plamki żółtej na siatkówce.

Popularne wiadomości teraz

Nie najlepsza pogoda dla grzybiarzy! Śnieg już niedługo

Znaki zodiaku kobiet, które nie wyglądają na swój wiek. Wszyscy myślą, że są młodsze

Aleksandra Kwaśniewska zamieściła zdjęcie z dzieckiem. Odpowiedź dla wszystkich hejterów

Cudzych dzieci nie istnieje: historia o tym, jak mężczyzna adoptował dziecko, które znalazł prosto na uboczu

Ponadto bioflawonoidy zawarte w owocach aronii odpowiadają za ochronę organizmu przed wirusami, grzybami i bakteriami, a nawet chronią przed szkodliwym działaniem słońca. Dzięki zawartości tych składników w aronii, sok z jagód tej rośliny wpływa korzystnie na układ odpornościowy organizmu.

Sok z aronii przyczynia się do redukcji nadmiaru glukozy dlatego też polecany jest głównie osobom zmagającym się z cukrzycą.

Aronia jednak ze względu na cierpki smak nie ma zbyt wielu fanów...Warto jednak zapamiętać, że mimo tego, że jest niedoceniana to jest bardzo potrzebna naszemu organizmowi. Może warto zacząć sięgać po nią regularnie?

Więcej ciekawych artykułów na koleżanka.com