Każdego dnia dochodzi do zdarzenia, w którym drugi człowiek potrzebuje krwi. To taki składnik, którego nie da się nigdzie wyprodukować, jedynym rozwiązaniem jest pobranie jej od zdrowego człowieka!

Dagmara bryluje na premierze najnowszego filmu Patryka Vegi

Krąży wiele mitów o oddawaniu krwi, że boli, że niebezpieczne, że już zawsze będziemy musieli oddawać krew, że można się czymś zarazić!

Dorota Zawadzka reaguje na słowa Rzecznika Praw Dziecka

Obalmy te mity!

  1. Człowiek produkuje tylko tyle krwi ile jest mu potrzebne, jednorazowe, wielorazowe czy regularne oddawanie nie powoduje nadprodukcji. W naszym ciele krąży tyle ile indywidualnie jej potrzebujemy.
  2. Boli? Zarówno sprzęt, jak i cudowne panie, które zajmują się pobieraniem krwi zawodowo to specjalistki w swoim fachu. Oddanie pełnej krwi, a więc 450 ml trwa około 7 minut i podłączenie do aparatury jest niemal bezbolesne, odczujemy jedynie delikatny moment wkucia.
  3. Zarażenie? Absolutnie nie ma takiej możliwości. Sprzęt jest sterylny i jednorazowy. Przy nas zostaje rozpakowany i przy nas także zostaje wyrzucony.

Popularne wiadomości teraz

Pierwsza rocznica ślubu Karola Strasburgera

Aleksandra Kwaśniewska zamieściła zdjęcie z dzieckiem. Odpowiedź dla wszystkich hejterów

Jak aktorka Marta Lipińska wyglądała w młodości? Jej uroda była wręcz oszałamiająca

Douglas Nunes zamieścił śmieszne zdjęcie Joanny Krupy bez makijażu. "Najlepsze zdjęcie" piszą internauci

Regionalne Centrum Krwiodawstwa znajduje się w każdym większym mieście. Oprócz oddawania krwi stacjonarnie można także oddać krew podczas organizowanych akcji wyjazdowych. Każdorazowo jesteśmy proszeni o wypełnienie ankiety, następnie badamy krew, kolejnym krokiem jest wizyta u lekarza. Tylko pozytywna decyzja kwalifikuje nas do donacji.

Warto pomagać!

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com