Wielu uważa, że zobaczenie tej ryby przynosi odwiecznego pecha. Jednak Ci rybacy postanowili zaryzykować i w kilka osób wyciągnęli z morza ponad 65 kg rybę z rodzaju Lampris, zwaną także Moonfish.

Przepis na warzywny koktajl energetyczny

Ryba została wyrzucona na brzeg u wybrzeży Filipin po trzęsieniu ziemi, które wyniosło 6,6 w skali Richtera.

Gigantyczna ryba została znaleziona przez rybaków we wschodnim Samarze na Filipinach. Kilka godzin wcześniej w prowincji Masbate miało miejsce potężne trzęsienie ziemi o sile 6,6 w skali Richtera. Jednak to nie był szczęśliwy dzień dla rybaka Archiego Balibalosa, bowiem znalezienie tej ryby przynosi odwiecznego pecha. 65 kilogramowy okaz z wody musiało wyciągać kilku mężczyzn.

Popularne wiadomości teraz

Danuta Martyniuk ujawniła wiadomości sms od byłej żony swojego syna. "Wiele bólu i cierpienia mi sprawiliście"

Ogromna metamorfoza wiejskiej chaty w luksusowy dom. Robi wrażenie

Polskie gwiazdy, które zmieniły nazwisko, a nawet imię. Mało kto o tym wie

Jakie są najpotężniejsze znaki zodiaku: są tylko cztery

Nie wiem, jakaś zaraza nadejdzie. My rybacy wierzymy, że jeśli złowimy dziwną rybę, stanie się coś złego

Ryba została wyłowiona martwa. Jak powiedział dyrektor Biura Rybołówstwa i Zasobów Wodnych (BFAR) Juan Albaladejo istnieje duże prawdopodobieństwo, że fale uderzeniowe trzęsienia ziemi wystraszyły ryby, przez co wpłynęły one na płycizny.

Moonfish nie są powszechnie znane. Okazuje się, że nawet naukowcy niewiele o nich wiedzą. Lampris zazwyczaj żyją w oceanach na głębokości od 50 do nawet 500 metrów i niezwykle trudno je spotkać.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com