Posiadanie zwierząt domowych w Korei Północnej zostało uznane za zły zwyczaj burżuazyjny. Kraj wprowadził zakaz posiadania psa, dekret podpisany przez przywódcę kraju Kim Jong-un w lipcu, podały źródła w południowokoreańskim wydaniu The Chosun Ilbo.

Jak podaje gazeta, władze identyfikują rodziny z psami i zmuszają je do oddania ich lub przymusowej konfiskaty i zniszczenia. Psy są wysyłane do ogrodów zoologicznych lub sprzedawane do restauracji mięsnych.

Korea zakazała trzymania psów w domu

Po latach rozłąki pies odnajduje właściciela. To nagranie to wyciskacz łez

„Właściciele zwierząt domowych przeklinają Kim Jong-un za jego plecami” - poinformowało źródło.

Popularne wiadomości teraz

Kiszona cukinia! Rewelacyjny przepis

Nie najlepsza pogoda dla grzybiarzy! Śnieg już niedługo

Znaki zodiaku kobiet, które nie wyglądają na swój wiek. Wszyscy myślą, że są młodsze

Aleksandra Kwaśniewska zamieściła zdjęcie z dzieckiem. Odpowiedź dla wszystkich hejterów

Przypuszczalnie prawdziwym powodem takiego zamówienia mogą być problemy żywnościowe w kraju. Źródła dowiedziały się, że u właścicielów rzekomo zaczęli przymusowo zabierać ich zwierzęta, aby przewieźć ich do ogrodów zoologicznych lub sprzedawać psie mięso do restauracji.

Wybierz jedną z tych kart, a dowiesz się jaka przyszłość Cię czeka

Wcześniej doniesiono, że międzynarodowe ramię Amerykańskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt, Humane Society International, uratowało około 70 psów przed zjedzeniem w Korei Południowej. Organizacja charytatywna przekonała farmę mięsną do zaprzestania produkcji i sprzedaży psiego mięsa.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com