Łukasz Szumowski zrezygnował ze stanowiska ministra zdrowia Polski. Chociaż wcześniej zapowiadał, że w żadny sposób nie rozstanie się z rządem w czasie strasznej pandemii, teraz sytuacją wygląda całkiem inaczej. Na prasowej konferencji Szumowski skomentował dlaczego podjął taką decyzję. 

Wracam do wyuczonego zawodu. Rozmowy były o tym od wielu miesięcy. Umowa dżentelmeńska między mną a premierem była taka, ze miałem dokończyć kilka spraw ważnych dla Polski. Szanowni państwo, sami wiecie i jesteście w stanie łatwo dostrzec, jak wyglądałaby Polska w czasie epidemii bez e-recepty, bez e-zwolnienia. To ogromna zasługa ministra Cieszyńskiego. Niestety, pojawił się COVID i w związku z tym siłą rzeczy w sposób odpowiedzialny powiedziałem, że pozostaję na stanowisku i dopóki to będzie konieczne, będę pełnił tę funkcję -powiedział Łukasz Szumowski.

Łukasz Szumowski rezygnuje

Dominik z "GoggleBox" pokazał swoją żonę. Ta blondynka jest mega piękna!

Oczywiście na to zareagowali polskie politycy. Komentarzy sa różne:

Popularne wiadomości teraz

Zmarła matka Sylvestra Stallone -Jackie Stallone

Daniel Martyniuk rozwiódł się z żoną Eweliną. "To małżeństwo było porażką od samego początku"

Anna Lewandowska odsłoniła twarz Klary. Według internautów to wykapany Robert

Kasia Cichopek świętuje z mężem 12. rocznicę ślubu. Aktorka upamiętniła ten dzień wyjątkową fotką

"Rezygnacja ministra Szumowskiego. Zaskakująca. Dziękuję za 2 lata współpracy, w tym w trudnym okresie pandemii. Życzę zdrowia, a także sukcesów w służbie Polsce i polskim pacjentom" - napisał poseł Tomasz Latos, wiceprzewodniczący Komisji Zdrowia.

Dymisja kierownictwa kluczowego resortu w czasie trwającej pandemii, przy pogarszających się wskaźnikach, dwa tygodnie przed sezonem grypowym, nie oznacza nic dobrego, niezależnie od jej przyczyn. Jeśli nadal nie będzie decyzji w ważnych kwestiach, czeka nas zapaść systemu" - stwierdził dr Paweł Grzesiowski.

Dominika Gwit pozując w pięknej sukience, usłyszała niegatyw od hejterów

"Dziękuję Panu Ministrowi. Prawdopodobnie najciężej pracującemu ministrowi zdrowia od 30 lat. Przyjemnością i zaszczytem było z Tobą współpracować!" - napisała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Jesteśmy prawdopodobnie jedynym krajem w Europie, w którym w środku pandemii kierownictwo Ministerstwa Zdrowia chyłkiem, z dnia na dzień, porzuca swoją pracę. To w pełni symboliczna ucieczka kapitana i oficera z tonącego statku. A ludzie na pokładzie. Bo nie o pandemię i ludzi tu chodziło" - napisał były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com