W ostatnim czasie w Polsce panują bardzo wysokie temperatury. Jest to miła wiadomość dla wszystkich wczasowiczów i osób kochających upały. Jednak nie zapominajmy, że taka temeratura może wiązać się z poważnym zagrożeniem.

Nie tylko pożary, udary słoneczne czy odwodnienia. Jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia, o której często zapominamy latem. Właśnie w tej sprawie wypowiedziało się ministerstwo zdrowia.

W upalne dni nigdy, nawet na krótką chwilę, nie zostawiaj dziecka w zamkniętym samochodzie. Stanowi to zagrożenie dla jego zdrowia – czytamy na Twitterze.

Upały!! Pamiętaj o odpowiedniej ochronie, by uniknąć udaru

Popularne wiadomości teraz

Wyszło na jaw kim są rodzice Eweliny Martyniuk. To milionerzy z wielkopolski

Dom nie nadawał się do użytku, a dziś prezentuje się znakomicie. Niesamowita metamorfoza

Wybierz jedno z tych drzew, a poznasz najlepsze cechy twojej osobowości

Miała 42 lata. Spodziewała się trojaczków, ale zdarzył się cud. Wszyscy byli w szoku!

To bardzo ważny apel, którego nieprzestrzeganie wiąże się z ogromnymi konsekwencjami. Pozostawiając dziecko w samochodzie, który nagrzewa się w ekspresowym tempie, przy jednoczesnym ograniczonym dostępie do tlenu może skończyć się nawet śmiercią dziecka, co już niestety niejednokrotnie się w historii zdarzało.

Dlatego pamiętajmy o tym, by nawet na chwilę nie pozostawiać dziecka samego w aucie, a gdy widzimy taką sytuację - prędko powiadamiajmy o tym służby, lub próbujmy w inny sposób wydostać stamtąd małego człowieka, bowiem w ten sposób możemy uratować mu życie.

Co się stało z Agatą Dudą? Od pewnego czasu wszyscy mówią tylko o jednym

Warto także pamiętać o tym, by nie pozostawiać zwierząt samych w aucie, gdy panuje tak wysoka temperatura. Taka sytuacja również może skończyć się tragedią zwłaszcza uwzlędniając to, że psy nie potrafią wydzielać potu, a dyszenie, które normalnie pozwala im na pozbycie się nadmiaru ciepła z organizmu jest niezwykle utrudnione w suchym i ciepłym powietrzu.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com