12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. O najwyższą pozycję w państwie walczyli Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Walka obu panów była zacięta do samego końca i to też potwierdzają pierwsze sondażowe wyniki Ipsos.

Andrzeja Dudę poparło 50,4 procent wyborców, Rafał Trzaskowski zdobył zaś 49,6 procent głosów. Różnica więc wynosi zaledwie 0,8%. Wszystko więc może się jeszcze wydarzyć.

Żaden z kandydatów nie może więc otwierać jeszcze szampana, natomiast na pochwałę zasługują Polacy, którzy wykorzystali swoje prawo i obywatelski obowiązek i oddali głos. Padła bowiem rekordowa frekwencja. Mowa 68,9% zaangażowaniu naszego społeczeństwa. To bardzo dobry wynik, zważając także na to, że to wyższa wartość niż frekwencja w drugiej turze wyborów z 1995 roku, kiedy to o fotel prezydenta walczyli Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski i frekwencja wyniosła wtedy 68,23%.

Ostateczne wyniki wyborów poda dopiero Państwowa Komisja Wyborcza, kiedy policzone zostaną wszystkie głosy. Można się spodziewać nawet 2 procent różnicy między wynikami sondażowymi, a ostatecznymi, a więc wygrana Andrzeja Dudy nie jest jeszcze przesądzona. 

Popularne wiadomości teraz

Kim jest tajemniczy mąż Ewy Farnej? Martin Chobot może pochwalić się sporym majątkiem

Nie tylko bracia Mroczek. Oto polskie gwiazdy, które mają swojego bliźniaka

Julia Wieniawa w bardzo odważnej stylizacji na weselu. Odsłoniła bardzo dużo

Znaki zodiaku, które we wrześniu osiągną niesamowity sukces

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com