30 stycznia -  jest 30. dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostało 335 dni. W ten dzień imieniny obchodzą:  Maciej, Marcin, Martyna oraz Adalgunda, Adelajda, Aldegunda, Aleksander, Batylda, Bronisław, Cyntia, Dobiegniew, Dobrogniewa, Feliks, Gerard, Gerarda, Hiacynta, Sebastian, Teofil, Syntia.

Teresa Lipowska zmaga się z dużym problemem. Ten temat dotyczy większości seniorów

Dzisiaj jest niezwykle cukiernicze święto, Dzień Rogalika w Polsce. Możliwe że dla niektórych to może pokazać się ciastem bardziej z francuskiego pochodzenia, natomiast Polska jako kraj, nie jest wyjątkiem w świętowaniu tego święta.

30 stycznia Dzień Rogalika w Polsce

W dzisiejszych czasach istnieje wielka ilość różnych smacznych przepisów na to danie. Mogą one być, jaki i słodkie, tak i wytrawne. Jeżeli lubisz rogalika na słodko, to świetnie harmonizuje on z czekolada albo z owocami. Oczywiście robimy do tego pyszną kawę czy herbatę.

Wytrawne rogaliki mogą być z mięsem albo serem, tak samo można do tego dodać kurczaka lub pieczarki. Ogólnie kto jaklubi.

Popularne wiadomości teraz

Kobieta powiedziała „Kocham Cię” swojemu psu. Jego reakcja wzrusza do łez

Znani rodzice, którzy wychowują ciężko chore dzieci. Ich życie jest trudniejsze, niż myśleliśmy

Agnieszka Chylińska pokazała zdjęcie z dzieciństwa z mamą. Są one bardzo podobne!

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

Dzień Rogalika w Polsce

Agata Duda martwi się o córkę. Co jest powodem zatroskania matki

W Polsce najbardziej znanym rogalikiem uważa się za Świętomarciński rogalik. W ogóle uwielbiają go jeść w dniu 11 listopada, właśnie w dzień Świętego Marcina, natomiast jako 30 stycznia mamy to słodkie święto, można zjeść i dzisiaj.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com