Od maja do czerwca na terenach dawnych szkół katolickich odnaleziono nieoznakowane mogiły około 1158 dzieci .182  znaleziono w pobliżu szkoły St. Eugene's Mission, 761 w Saskatchewan, a 215 w Kolumbii Brytyjskiej. Tego typu placówek, prowadzonych przez przedstawicieli Kościoła, na terenie kraju było łącznie 139. Masowe groby wzbudziły wiele kontrowersji i mrożą krew w żyłach.

Polska dziennikarka i pisarka, autorka reportażu "27 śmierci Toby'ego Obeda" Joanna Gierak-Onoszko opisuje,  że ofiarami przermocy padło 150 tys. dzieci. To co mówi jest straszne i nie mieści się w ludzkich głowach. Ogromna tragedia.

Przez szkoły przeszło prawie 150 tys. dzieci, które krzywdzono na wszelkie możliwe sposoby, w sposób psychiczny i fizyczny. Starszym chłopcom pokazywano, jak prześladować i gwałcić młodsze dzieci. Dziewczynki uczono bić i głodzić młodsze

10-letnia Irina Chimicz nie doczekała się terapii, która mogła uratować jej życie

W ciągu ostatnich tygodni w Kandadzie odbyło się wiele aktów wandalizmu wobec kościołów. Dziennikarka jest jednak w stanie to zrozumieć mimo, że nie popiera.

Popularne wiadomości teraz

Perfekcyjna przesadziła z retuszem. Ręka Małgosi wygląda bardzo nienaturalnie

Anna Lewandowska w sukience ze znanej sieciówki. Wyglądała obłędnie

Asystent, nie lider: mąż Elżbiety II porównał kiedyś Kate Middleton do księżnej Diany

Michał Wiśniewski opublikował zabawne zdjęcie z synkiem. Pola komentuje: "Moje Miśki"

Akty wandalizmu świadczą o desperacji ludzi, którzy chcą, by Kościół wreszcie zabrał głos. Obraz kleru katolickiego w Kanadzie już nigdy nie będzie taki sam. Mamy do czynienia z poważnym kryzysem wiary. (...) Tymczasem Watykan milczy. Nie padło słowo "przepraszam"

Przyznaje, że juz Jan Paweł II wiedział o maltretowaniu dzieci, niestety nic z tym nie zrobił.

Milczał już Jan Paweł II, który dwukrotnie odwiedził Kanadę w latach 80. i raz po roku 2000. (...) Nie umiem sobie wyobrazić, że głowa Kościoła nie była informowana o skali zbrodni na dzieciach, której dopuścili się funkcjonariusze i członkowie instytucji, na której czele stał papież. (...) To milczenie Jana Pawła II kładzie się cieniem na jego pontyfikacie

O tym, co działo się za ich murami, możemy dowiedzieć się m.in. z książki Joanny Gierak-Onoszko pt. "27 śmierci Toby'ego Obeda".

 

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Tego nikt się nie spodziewał. Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski nie są już razem

  2. Edyta Pazura pokazała najstarszą córkę swojego męża. Dziewczyna ma już 33 lata

  3. Gabriel Seweryn wróci do "Królowych Życia"?Zaskakujące

  4. Astrologowie wyznaczyli znak zodiaku, który jest najbardziej nieprzyjazny. Trzymaj się od niego z daleka

  5. Luksusowe życie Grzegorza Krychowiaka. Piłkarz ma dom jak marzenie