23 stycznia – jest 23. dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostało 324 dni. W ten dzień imienimy ocbchodzą:  Ildefons, Rajmund, Rajmunda oraz Agatangel, Akwila, Anicet, Aniceta, Bartłomiej, Bernard, Daniel, Emerencja, Filip, Henryk, Jan, Klemens, Konstanty, Łukasz, Maksym, Maria, Michał, Onufry, Sewerian, Uniemir, Wincenty, Wrocsława. 

Małgorzata Socha zmieniła kolor włosów! Brunetka czy ruda?

23 stycznia jest Dzień bez Opakowań Foliowych. W dzisiejszych czasach społeczność coraz bardziej stara się odmówić sobie w używaniu torebek foliowych. W niektórych supermarketach całkowicie porzucono używanie foliowych reklamówek. Najprostszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest oczywiście korzystanie z toreb wielokrotnego użytku, co nie tylko sprzyja środowisku, ale również domowym oszczędnościom. 

Dzień bez reklamówek foliowych

Lara Gessler zaskoczyła fanów swoim strojem na pokazie mody

Popularne wiadomości teraz

Małgorzata Ostrowska-Królikowska pozuje z mężczyzną na łące. Jaka relacja ich łączy?

Astrolog nazwala znaki zodiaku, których życie całkiem się zmieni w sierpniu

Dagmara Kaźmierska w stylizacji jak z Hollywood. Aby założyć takie buty trzeba mieć sporo odwagi

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

A jeżeli nie możesz sobie odmówić w używaniu foliowych torebek, to możesz używać reklamówki z materiałów biodegradowalnych. 

Niegatywnym skutkiem użawnie reklamowek jest lądując w rzekach i kanałach, blokują odpływ, przez co mogą przyczyniać się nawet do powstania powodzi – co miało miejsce np. w Bangladeszu w 1988 i 1999 roku.

23 stycznia Dzień bez reklamówek foliowych

Teraz temat odmowy od reklamówek foliowych jest globalnym problemem społeczności. Cały świat stara się sugregować śmieci, aby chociażby jakoś uratować naszą planetę przed katastrofą ekologiczną.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com