23 czerwca reprezentacja Polski w piłce nożnej z Robertem Lewandowskim na czele zagrała mecz ze Szwecją, który decydował o przyszłości naszej drużyny na Euro 2020. Nasi rywale mieli awans z grupy w kieszeni nawet gdyby przegrali. My natomiast walczyliśmy o wszystko. Nawet remis nie sprawiłby, że ilość zgromadzonych punktów pozwoliłby nam grać w 1/8 finału. Polscy piłkarze byli więc zdeterminowani. Nasz kapitan strzelił rywalom dwie bramki, jednak Szwedzi okazali się lepsi i oni na swoim koncie zgromadzili trzy gole. Tym oto sposobem pożegnaliśmy się z turniejem.

Wszyscy jesteśmy rozczarowani i zdajemy sobie sprawę, że ta historia mogła potoczyć się zupełnie inaczej. Walczyliśmy do końca. Dziękujemy za Wasze wsparcie, za wiarę w nasze możliwości – mamy zespół, który może w niedalekiej przyszłości przynieść nam wszystkim wiele radości. Dziękujemy ze jesteście - mówił po meczu Robert Lewandowski.

Początki wspólnego życia Lewandowskich były trudne. Robert wyznał, jak biednie wtedy żyli

Nastroje wśród polskich kibiców nie napawają jednak optymizmem. Wszyscy są rozgoryczeni zachowaniem naszych piłkarzy. Wśród komentarzy są także głosy, sugerujące, że polska piłka nożna jest za bardzo finansowana w porównaniu do tego, jakie wyniki osiagają piłkarze. Postanowiliśmy więc sprawdzić, ile polscy piłkarze zarobili po nieudanym Euro 2020.

Sport.pl podaje, że w tym roku nasza reprezentacja zarobiła na turnieju - ogrągłe zero złotych. Premie dla nich były bowiem przewidziane za wyjście z grupy. PZPN natomiast zarobił na jednym remisie Polaków, co również nie jest ogromną kwotą, jak na sport, jakim jest piłka nożna.

Popularne wiadomości teraz

Perfekcyjna przesadziła z retuszem. Ręka Małgosi wygląda bardzo nienaturalnie

Małgorzata Kożuchowska w długich włosach! Nowa fryzura odmłodziła ją o dziesięć lat

Anna Lewandowska w sukience ze znanej sieciówki. Wyglądała obłędnie

Pies nie puszcza swojego zbawiciela, dopóki go nie zabierze

Już przed turniejem było wiadomo, że pieniądze dla związku będą wypłacane tylko za remis (750 tys. euro) i zwycięstwo (1,5 mln euro). Oznacza to, że na Euro 2020 polski związek zarobił tylko za remis z Hiszpanią. Piłkarze mieli z kolei otrzymać premie dopiero po awansie do 1/8 finału Euro 2020. Oznacza to, że zawodnicy nie zarobią ani grosza za blamaż – czytamy na portalu.

Jesteście zaskoczeni?

Dziękujemy Ci za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Tego nikt się nie spodziewał. Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski nie są już razem

  2. Edyta Pazura pokazała najstarszą córkę swojego męża. Dziewczyna ma już 33 lata

  3. Gabriel Seweryn wróci do "Królowych Życia"?Zaskakujące

  4. Astrologowie wyznaczyli znak zodiaku, który jest najbardziej nieprzyjazny. Trzymaj się od niego z daleka

  5. Luksusowe życie Grzegorza Krychowiaka. Piłkarz ma dom jak marzenie