Solarium było niezwykle modne na początku lat '00. Wtedy jeszcze wiedza na temat szkodliwości lamp kwarcowych nie była tak powszechna, jak dziś. Z tego względu kobiety, jak i mężczyźni marzący o brązowej opaleniznie biegali do tego typu miejsc w podskokach, zupełnie nie zdając sobie sprawy, że w ten sposób mogą sobie "wyhodować" czerniaka. 

Jednak mimo tej wiedzy, edukacji na temat konieczności stosowania filtrów i szkodliwości przesadnego opalania, wciąż nie brakuje osób, które chodzą na solarium czy spalają się jak raki na plażach. Warto wiedzieć, że od opalania można się uzależnić, a nazywa się to tanoreksją.

Coś poszło nie tak, czyli TOP10 najbardziej nieudanych makijaży

Są jednak i tacy, którzy za nic w świecie nie skorzystaliby z usług solarium, a to dlatego, że kompletnie nie wyobrażają sobie zamknięcia się w kabinie do tego przeznaczonej, która  wielu osobom kojarzy się z... trumną. Osoby te boją się, że zaklinują się w urządzeniu i dosłownie usmażą się tam żywcem. Motyw ten był już wykorzystywany w nie jednym horrorze, toteż trudno się dziwić, że nasza wyobraźnia podpowiada nam taki scenariusz.

I choć logika podpowiada nam, że mimo wszystko prawdopodobieństwo śmierci typowo w solarium jest pewnie tak samo niskie jak na przykład w sklepie obuwniczym, to jednak takie historie się zdarzają, a jedna z nich miała ostatnio miejsce w Austrii.

Popularne wiadomości teraz

Ida Nowakowska pokazała, jak karmi synka piersią na planie: w sieci opublikowała uroczy kadr

W białej sukience i z głębokim dekoltem: Anna Mucha w pięknej kreacji przekazała dobre wieści

Jak wychowywane są dzieci Kate Middleton. Kilka nieoczekiwanych zasad

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę: 66-letni aktor znalazł nową miłość

Jak donosi austriacka gazeta Kronen Zeitung, w Jennersdorf, 50-letnia klientka weszła do kabiny solarium ok. 14.30. Dwie godziny później inna klientka postanowiła skorzystać z opalania. Jakież było jej zdziwienie i przerażenie, gdy chcąc wejść do kabiny - zobaczyła tam martwe ciało ów 50-latki.

5 osób o niesamowitym wyglądzie, których widok na wszystkich robi wrażenie

Kiedy pogotowie przybyło na miejsce, potwierdzono zgon. Jak donoszą media, nie znaleziono żadnych wad sprzętu. Wykluczono również zabójstwo, a śmierć nastąpiła ponoć z przyczyn naturalnych.

Wydaję nam się, że ów solarium klientki mogą zacząć omijać szerokim łukiem od tego zdarzenia, a pani, która natknęła się na martwe ciało, może już na zawsze zrezygnować z "upiększania" w ten sposób... Cóż, my polecamy samoopalacze w spra'u, kremie czy w piance, które w ostatnim czasie przeszły wielką rewolucję w kwestii zdrowej, fajnej i trwałej opalenizny. Zdecydowanie bezpieczniejszy sposób na koloryzację naszego ciała ;)

A Ty, lubisz się opalać?

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Więcej ciekawych wpisów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Fabienne Wiśniewska odziedziczyła urodę po mamie. Dziś jest śliczną dziewczyną

  2. Celebrytki przed zrobieniem kariery. Jak dawniej wyglądały najpopularniejsze Polki?

  3. Pierwszy wywiad Ewy Krawczyk od odejścia Krzysztofa. Wdowa jest zdruzgotana

     

  4. Baby z „Dirty Dancing” przeszła w życiu serię zabiegów upiększających. Jak wygląda dziś?

  5. Kobiety o tych imionach działają na mężczyzn jak magnes. To mistrzynie uwodzenia