Mensa to założone w 1946 roku największe i zarazem najstarsze stowarzyszenie zrzeszające osoby o wysokim ilorazie inteligencji na całym świecie. Przynależy do niego ponad 145 tysięcy osób z ponad 100 różnych krajów.

Katarzyna Dowbor musiała interweniować. Nie zgadza się na takie zachowanie

Zostanie członkiem Mensy wcale nie jest takie proste. Należy bowiem zdobyć odpowiednią ilość punktów w teście IQ

Testy inteligencji mierzone są w trzech skalach, które jednak mają taką samą trudność. W Polsce, jak i wielu innych krajach, test Mensy jest wykonywany w międzynarodowej skali Wechslera. Osoba, która chce przynależeć do elitarnej organizacji, musi zdobyć co najmniej 130 punktów w tej skali.

Mieszkająca w Los Angeles Kashe Quest ma zaledwie dwa lata, a już została członkiem Mensy. Jej poziom IQ wynosi aż 146, gdzie przeciętny wynik w Stanach Zjednoczonych dla dorosłego człowieka wynosi 100. 

Popularne wiadomości teraz

Kasia Skrzynecka pokazała swój głęboki dekolt: odważne zdjęcie aktorki trafiło do sieci

Agnieszka Włodarczyk wzięła ślub przed samym porodem? W sieci opublikowała zmysłowe zdjęcie

Majdanowie świętują roczek synka Henia: dumne rodzice pokazali, jak pogratulowali dziecku

Ewa Chodakowska przytyła. Fanki są zachwycone nowym wyglądem trenerkiRodzice szybko zorientowali się, że ich córka potrafi więcej niż przeciętne dziecko w jej wieku.

Zaczęliśmy zauważać, że jej pamięć jest naprawdę świetna. Po prostu bardzo szybko przyswajała różne rzeczy i była naprawdę zainteresowana nauką

Mimo, że rodzice podkreślają, że pragną dla córki normalnego dzieciństwa i nie nakłaniają jej do nauki dziewczynka jest ponad przeciętnie inteligentna i sama znajduje sobie nowe formy intelektualnego rozwoju.

Kashe w wieku półtora roku znała już wszystkie litery w alfabecie i uczyła się czytać, znała także wszystkie kolory i umiała liczyć do 100. Potrafiła również zidentyfikować wszystkie stany na mapie USA. Dziewczynka uczy się hiszpańskiego, opanowała już język migowy oraz potrafi rozpoznać pierwiastki układu okresowego po ich symbolach. 

Jak każda dwulatka Kashe ma także swoje humory i potrafi zrobić małą awanturkę, jako niezadowolone dziecko. Jednak w odróżnieniu od swoich rówiesników rozumie więcej rzeczy i rozmowa z nią wygląda nieco inaczej niż z innymi dwulatkami.

Życzymy rozwagi dla rodziców i dobrego dziecińswta dla Kashy.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Fabienne Wiśniewska odziedziczyła urodę po mamie. Dziś jest śliczną dziewczyną

  2. Celebrytki przed zrobieniem kariery. Jak dawniej wyglądały najpopularniejsze Polki?

  3. Pierwszy wywiad Ewy Krawczyk od odejścia Krzysztofa. Wdowa jest zdruzgotana

     

  4. Baby z „Dirty Dancing” przeszła w życiu serię zabiegów upiększających. Jak wygląda dziś?

  5. Kobiety o tych imionach działają na mężczyzn jak magnes. To mistrzynie uwodzenia