17 stycznia jest 17 dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostało 348  dni. W ten dzień imieniny obchodzą:  Antoni, Rozalinda oraz Alba, Jan, Julian, Merul, Przemił, Roselina, Rosław, Rosława, Rościsław, Sulpicja, Sulpicjusz, Teodor.

Dziś jest cudowny dzień dla kreatywnych ludzi. Ci, którzy poświęcają czas na swoje ulubione twórcze hobby. 17 stycznia jest Dzień kreatywności i inspiracji

Kiedy obchodzimy Dzień Kreatywności i Inspiracji?

Dzień kreatywności i inspiracji obchodzony jest 17 stycznia. Te dwie koncepcje są ściśle ze sobą powiązane i wchodzą ze sobą w interakcje. Każda osoba, której życie i praca są związane z dziedziną sztuki, może potwierdzić: bez inspiracji możesz siedzieć przy biurku godzinami i dniami, ale nic nie możesz zrobić. Dlatego postanowiono połączyć świętowanie tych kategorii w jednym dniu.

17 stycznia Dzień kreatywności i inspiracji

Historia święta

O tym, jak pojawiło się rakie święto, nic nie wiadomo. Nie można powiedzieć, dlaczego wybrano tę datę, z czym lub z kim jest ona związana. Ale z pewną pewnością można argumentować, że ustanowienie takiej nieformalnej uroczystości jest ważnym krokiem. To święto pozwala podkreślić i pokazać społeczeństwu, że kreatywność nie zawsze jest zwykłym hobby. Zwykle za każdym dziełem kryje się kolosalne dzieło autora, nieprzespane noce i poszukiwanie inspiracji.

Popularne wiadomości teraz

TOP10 zdjęć uśmiechniętych psów. Widać, że są szczęśliwe i kochają swoje psie życie

Małgorzata Ostrowska-Królikowska pozuje z mężczyzną na łące. Jaka relacja ich łączy?

Adoptowana córka Martyny Wojciechowskiej odkryła swój talent muzyczny

Dagmara Kaźmierska w stylizacji jak z Hollywood. Aby założyć takie buty trzeba mieć sporo odwagi

Aneta Zając zaskakuje w odważnej kreacji. Czy odwagi dodaje jej nowa miłość

Sztuka świętowania

17 stycznia jaki jest dzień?

Obchody odbywają się w bogatej i ekscytującej atmosferze tworzenia czegoś nowego, pięknego, oryginalnego. Organizowanie wystaw wszelkiego rodzaju prac, otwarcie wernisaży jest często planowane na tę datę. Organizowane są kursy mistrzowskie, które pozwalają zapoznać się z technikami pracy z pianiranem, origami i wełnianymi akwarelami. Organizowane są programy koncertów i wykonywane są przedstawienia.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com