Od 1 stycznia 2020 roku pojawili się nowe zasady, które dotyczą sprzedaży i zakupu auta.  Kierowcy mają 30 dni na dopełnienie swojego obowiązku. W innym wypadku czekają ich wysokie grzywny.

O co właśnie chodzi?

Sprawa dotyczy tego, że teraz trzeba będzie zgłosić sprzedaż lub kupno auta w ciągu 30 dni od dnia dokonania transakcji. Jeżeli chodzi o aut z zagranicy termin był zależny od daty sprowadzenia auta do Polski. 

Kierowcy powinni uważać. Pojawili się nowe zasady w kupowaniu i sprzedaży auta

Martyna Wojciechowska o adopcji kolejnego dziecka

Taki przepis istniał wcześniej, ale ze względu na brak ustalonej sankcji za niedopełnienie obowiązku, nie był aktywny. Kara ma wynieść od 200 do 1000 zł. Ile konkretnie będzie, załeży od urzędnika, który będzie rospatrzywać sprawę. Tak samo wysokość kary załeży od tego, jak długo uchylano się od obowiązku i który raz zdarzyło się takie przewinienie.

Popularne wiadomości teraz

Agnieszka Chylińska pokazała zdjęcie z dzieciństwa z mamą. Są one bardzo podobne!

Była serialową córką Zosi i Kuby w Leśnej Górze. Jak dziś wygląda Julka z „Na dobre i na złe”?

Wyszła prawda na temat programu „Nasz nowy dom”. Widzowie nie byli tego świadomi

Nie wyłączono mikrofonu Agacie Dudzie po ogłoszeniu wyników. Wszyscy usłyszeli jej słowa

nowe zasady dla kierowców

Jagna Marczułajtis szczerze o wychowaniu niepełnosprawnego syna

Natomiast są i dobre informację, dotyczące nowego prawa. Jeśli auto pojawiło się przed 1 stycznia 2020, kara za nieprzerejestrowanie auta nas nie dotyczy. To dobra wiadomość dla właścicieli aut z tzw. "czarnymi tablicami", którzy obawiali się, że ich pojazdy będą musiały zostać przerejestrowane na "białe".

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com