Czy zawsze musimy kochac swoich rodziców? czy to faktycznie miłość bezwarunkowa? Choć dla wielu odpowiedź jest jednoznaczna to ona nie wie co czuje i coraz bardziej utwierdza się w przekonaniu, że zupełnie nie kocha swojej matki.

Niebawem 600+ zamiast 500+? Rząd zabrał głos

Alicja ma 38 lat. Jest prawnikiem. Piękna i wykształcona kobieta, nigdy nie zdecydowała się założyć swojej rodziny. Miewa przelotne związki, ale nie chce angażować się w nic poważnego. Dlaczego? Bo jak sama mówi nie umie kochać. Nie kocha nikogo.. nigdy nie kochała...

Od razu nasuwa się pytanie - ale jak to nie kocha nikogo? A mama? A tata?

Popularne wiadomości teraz

Ogromny apel Ewy Krawczyk do Mariana Lichtmana

Po pożegnalnej ceremonii książę Harry rozmawia z Williamem i Kate Middleton

Joanna Koroniewska pokazała trzyletnią córkę Helenę. Fani: "Cudne oczka"

Żona Sławomira jest w ciąży? Magdalena "Kajra" opublikowała zdjęcie z brzuszkiem

No właśnie Alicja nie kocha swojej matki. Ich historia nie jest patologiczną opowiastką o głodzie i brudzie, wręcz przeciwnie. To bogaty dom z tradycjami. Oboje rodzice to wysoko sytuowane osoby. Obydwoje są prawnikami z wieloma sukcesami. Alicja także poszła drogą prawniczą. Ojciec wyprowadził się do kochanki, gdy Ala była już dorosła. Nie utrzymuje kontaktu z byłą żoną i córką.

Nigdy nie brakowało im pieniędzy. Wakacje zawsze dwa razy do roku, zawsze zagraniczne. Od zawsze najdroższe ubrania, piękne domy, luksusowe samochody. Opływali w luksusie, ale zabrakło ... miłości.

Wakacje? Owszem zawsze zagraniczne. Alicja zwiedziła cały świat, ale nigdy rodzice nie poświęcali jej tam czasu. Zawsze obok była babcia, która pokazywała Ali świat. Mama nie miała czasu. Pracowała. Nawet na urlopie odbierała telefony, odpisywała na maile, pisała notatki i przygotowywała się do rozpraw.

W domu było podobnie. Alicję do szkoły odprowadzała babcia i to ona na nią czekała z obiadem, ona z nią odrabiała lekcje i spacerowała po parku. A mama? Mama była w pracy, albo na spotkaniu. A czasami jak sama mówiła musiala odpocząć od tego wszystkiego i spędzała czas na plotkach z przyjaciółkami, albo na relaksie w SPA podczas weekendów.

Alicja uczyła się bardzo dobrze. Nie było z nią problemów. Studia wybrała takie jak kazała mama. Ukończyła je z wyróżnieniem. Zamieszkała w mieszkaniu, które kupiła jej mama - piękne, luksusowe i puste. Puste bo nie było w nim uczuć.

Kiedy zmarła babcia Alicja zamknęła się w sobie. Zamknęła się na miłość.

Z matką spotyka się na cotygodniowych obiadach, na których chwalona jest za swoje zawodowe osiągnięcia. Ale kiedy obiad się kończy Alicja wraca do pustego domu i przez cały tydzień nie rozmawia z matką. Podczas obiadów też z nią nie rozmawia, bo to matka ciągle mówi.

Alicja przyznaje, że jej nie kocha. Czy można nie kochać kogoś kto dał mi życie? Można. Alicja już wie, że jej matka to dla niej obca kobieta, której nigdy nie było w jej życiu. To obca kobieta, która, gdyby zniknęła to Ala nie czułaby żadnej pustki.

Ala nie umie jej kochać, a teraz już nawet nie chce próbować.

Więcej ciekawych artykułów na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Kurdej-Szatan przeżywa trudny czas:„Zostałam sama z dwójką dzieci. To dla mnie nowość”
  2. Paulina Młynarska pokazała swoje ciało po mastektomii. Dziennikarka opublikowała odważne foto w sieci

  3. Modlitwa w sprawach beznadziejnych. Te słowa warto znać

  4. Znak zodiaku – Baran. Jakie naprawdę są osoby urodzone między 21.03 a 21.04?

  5. Co się dzieje z Waldusiem ze „Świata według Kiepskich”? Fani są wstrząśnięci jego stanem