Gorset dla matek w ciąży.

W czasach wiktoriańskich każda dziewczyna musiała spełniać pewne standardy urody, kobiety w ciąży nie były wyjątkiem. Gorset był obowiązkową czescią szafy, więc ciężarne dziewczyny musiały go nosić. Uważano, że gorset jest dodatkowym wsparciem dla oczekującej matki, ale z powodu tego "modnego" atrybutu dziecko nie było w stanie rozwijać się normalnie, co często skutkowało poronieniami i różnymi patologiami.

Chloroform jako środek znieczulający

Lekarze zaczęli stosować znieczulenie na początku XIX wieku. Pacjenci wdychali chloroform, aby złagodzić ból. Ten rodzaj znieczulenia miał negatywny wpływ na układ nerwowy, więc wiele kobiet, oprócz bólu, odbywały się stępienia innych uczuć, które często powodowały śmierć noworodka.

Odzież specjalna

W tamtych czasach wielki brzuch był czymś bardzo nieprzyzwoitym. Uważano, że dziecko urodzi się piękne tylko wtedy, gdy jego matka będzie miała na sobie najlepsze stroje w czasie ciąży i wyglądała bezbłędnie. Początkowo były to sukienki z fenolinowymi pierścieniami w modzie, co sprawiło, że kobieta w ciąży była znacznie szczuplejsza. Później, gdy popularność nabyły bardziej powściągliwe sukienki, w celu ukrycia "nieprzyzwoitego" brzucha zaczęli szyć ubrania z różnego rodzaju draperiami.

Palenie

W dzisiejszym świecie palenie w czasie ciąży jest przestępstwem przeciwko zdrowiu dziecka, ale w epoce wiktoriańskiej było uważane za coś innego. Lekarze tego czasu przepisywali tytoń jako lek i wzywali panie do palenia w celu poprawy procesu trawienia.

Promienie słońca są złe.

Kolejny absurdalny warunek musiały spełnić kobiety w ciąży w XIX wieku. Uważano, że promienie słoneczne mają negatywny wpływ na płód, więc kobiety zmuszone były nosić gęste sukienki z długimi rękawami, nawet jeśli na ulicy było +35. Parasol był nieodzownym atrybutem dla kobiety w ciąży w słoneczne dni.

Alkohol

Kieliszek czerwonego wina jest tylko dobry, lekarze zalecali. Jedynym problemem było to, że większość kobiet nie czuły miarę i nie rozumiały, kiedy przestać, pijąc na zasadzie "lekarza pozwalają, a więc można".

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

 1. Kurdej-Szatan przeżywa trudny czas:„Zostałam sama z dwójką dzieci. To dla mnie nowość”
 2. Paulina Młynarska pokazała swoje ciało po mastektomii. Dziennikarka opublikowała odważne foto w sieci

 3. Modlitwa w sprawach beznadziejnych. Te słowa warto znać

 4. Znak zodiaku – Baran. Jakie naprawdę są osoby urodzone między 21.03 a 21.04?

 5. Co się dzieje z Waldusiem ze „Świata według Kiepskich”? Fani są wstrząśnięci jego stanem

  Popularne wiadomości teraz

  Ida Nowakowska pokazała się w prześlicznej ciążowej sesji zdjęciowej. Prezenterka odlicza dni do porodu

  Anna Lewandowska pokazała, jak bawi się ze swoimi córkami: "Weszły mi na głowę"

  Identyczne siostry trojaczki wyrosły na identyczne piękności

  Uwaga! Złe koty! Zabawne zdjęcia kociaków w gniewie