Karmienie piersią jest wciąż tematem wywołującym kontrowersję. Niektórych bowiem wciąż oburza widok kobiety karmiącej dziecko, mimo tego, że nie oburzają ich wulgarne seksualnie reklamy. Oprócz tego wielu drażni to, że matka w ogóle nie karmi piersią, inni znowu denerwują się, gdy widzą, że dziecko karmione jest dłużej niż przeciętnie.

W takiej sytuacji była pewna kobieta z Oceanii - matka dwójki dzieci. Jej synek ma 5 lat, a córeczka 3. Oboje z nich wciąż karmieni są piersią. Oczywiście ich dieta poza mlekiem jest rozszerzana o inne stałe pokarmy.

Małgorzata Rozenek w gołych nogach paraduje w chłodny dzień. Kusy strój, jak na taką pogodę

Kiedy kobieta przyznała się do tego publicznie i tym samym pokazała zdjęcie z przykładowego karmienia - w sieci aż zawrzało. Matce zarzucano między innymi wykorzystywanie sekslualne swojego syna.

Gaëlle Meheut się tym jednak nie przejmuje. Jak przyznaje - przed porodą nie była pewna czy w ogóle będzie karmić piersią, a jeśli już - to z pewnością nie chciała tego robić tak długo. Jednak sytacja ta wyniknęła bardzo naturalnie. Co więcej, Australijka uważa, że jednoczesne karmienie dzieci wpływa na ich relację, która jest bardzo dobra.

Popularne wiadomości teraz

Ogromny apel Ewy Krawczyk do Mariana Lichtmana

Po pożegnalnej ceremonii książę Harry rozmawia z Williamem i Kate Middleton

Joanna Koroniewska pokazała trzyletnią córkę Helenę. Fani: "Cudne oczka"

Majowy ślub to miłości grób: dlaczego nie warto brać ślubu w maju?

Pytanie jednak brzmi: z jakiego powodu kobieta tak długo zwleka z odstawieniem dziecka od piersi?

Dążę do naturalnego odstawienia od piersi, nawet jeśli nie zawsze jest to łatwa droga. Czasami jest naprawdę ciężko, ale uwielbiam te wspólne chwile. Teraz nie chodzi o samo karmienie, ale często o pocieszenie, gdy rano dzieci są zdenerwowane, smutne albo chcą się przytulić - wyjaśnia.

Co na to nauka?

Polskie Towarzystwo Pediatryczne bardzo zachęca do tego, by dziecko było karmione piersią minimum przez pierwsze pół roku życia maleństwa. Ma to na jego rozwój bardzo dobry wpływ.

Co natomiast z górną granicą karmienia? Kiedy przestać karmić piersią? Tutaj zaczynają się schody, bowiem nie ma wobec tej kwestii jednoznacznej odpowiedzi. WHO zaleca na przykład kontynuację karmienia piersią przez co najmniej 2 lata, ale już Komitet Żywienia ESPHAN mówi, że karmienie to powinno trwać tak długo, ile wymagają tego dziecko i matka.

Z tego względu nie można powiedzieć, że  Gaëlle Meheut krzywdzi swoje dziecko, ale też nie można wykluczyć tego, że takie przedłużone karmienie może na przykład negatywnie wpłynąć na zgryz dziecka, jeśli przyjmuje on złą pozycję przy karmieniu.

A Wy co sądzicie, jak długo dziecko powinno być karmione piersią?

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Kurdej-Szatan przeżywa trudny czas:„Zostałam sama z dwójką dzieci. To dla mnie nowość”
  2. Paulina Młynarska pokazała swoje ciało po mastektomii. Dziennikarka opublikowała odważne foto w sieci

  3. Modlitwa w sprawach beznadziejnych. Te słowa warto znać

  4. Znak zodiaku – Baran. Jakie naprawdę są osoby urodzone między 21.03 a 21.04?

  5. Co się dzieje z Waldusiem ze „Świata według Kiepskich”? Fani są wstrząśnięci jego stanem