Brytyjski żołnierz zebrał 140 000 funtów na operację małego Bośniaka, którego spotkał podczas patrolu.

Korzystne dni września 2021 roku: co powie cykl księżycowy

Dzieciak cierpiał na rzadką wrodzoną chorobę, która zniekształciła jego twarz. Teraz facet ma już 21 lat, ale nie zapomniał o swoim dobroczyńcy. Portlandzki żołnierz Wayne Ingram spotkał 4-letniego Stefana Savica podczas służby w Bośni. Chłopiec urodził się z rzadkim odchyleniem - rozszczepem twarzy. Kość pośrodku twarzy miażdżyła czaszkę i rozchylała oczy w różnych kierunkach, przez co dziecko było słabo widoczne.

Brytyjczyk, ojciec czwórki dzieci, był pod takim wrażeniem stanu Stephena, że ​​obiecał zorganizować dla niego leczenie po powrocie do Wielkiej Brytanii. Wayne zebrał 140 000 funtów (około 13 milionów rubli) dla małego Bośniaka. Lekarze wykonali na chłopcu pięć operacji, z których ostatnia została wykonana w październiku 2016 roku. Po tym facet zaczął normalne życie.

Popularne wiadomości teraz

Anna Powierza schudła 30 kg. Aktorka wygląda rewelacyjnie

"Jeśli nie da mi tego rozwodu, to ja po prostu skaczę z okna" : Doda opowiada o rozwodzie z Emilem Stępniem

Beata Kozidrak zamierza wyjechać z Polski. Czeka na nią piękna rezydencja

Jak dzisiaj wygląda chłopiec, który otrzymał przydomek „Pinokio”

Teraz Stefan ma 21 lat i prowadzi pełne i szczęśliwe życie.

Jak wyglądała dziewczyna, która wydała fortunę na "chirurgię plastyczną", żeby wyglądać jak "Barbie"

Wayne jest bardzo szczęśliwy, że jego mały podopieczny dorósł i stał się przystojnym, silnym facetem. Chciał świętować z nim swoje 21 urodziny, ale niestety nie mógł z powodu ograniczeń kwarantanny.

Stefan gra w lokalnej grupie muzycznej. On ma dziewczynę. Bośniak jest bardzo wdzięczny swojemu wybawcy za zmianę jego życia. Gdyby nie leczenie, mógłby nie przeżyć do dziś. Brytyjski żołnierz co miesiąc wchodzi w interakcję z chłopcem i jego rodzicami.

Wayne był starszym sierżantem w Królewskim Pułku Ułanów 9/12 i był na misji pokojowej w Bośni. Podczas nabożeństwa poznał małego Stefana i jego rodziców. Ze względu na wrodzoną chorobę oczy chłopca były oddalone o 4,5 cm dalej niż u zwykłych ludzi, a nos był całkowicie zdeformowany.

Brytyjski żołnierz najpierw zebrał 85 000 funtów (około 7,5 miliona rubli), aw 2003 roku zabrał chłopca do szpitala dziecięcego w Londynie. Chirurg plastyczny David Dunaway zaoferował pomoc za darmo, ale część pieniędzy została wydana na bilety, wizy i zakwaterowanie dla rodziny małego pacjenta.

Podczas 12-godzinnej operacji w lipcu 2003 roku lekarze zostali zmuszeni do usunięcia wszystkich zębów Stefana. Chłopiec przeszedł trepanację i rekonstrukcję czaszki. Dr Dunaway usunął kość ze środka twarzy, aby przybliżyć oczy i dał dziecku nowy nos.

W maju 2005 roku Stefan wrócił do Wielkiej Brytanii, aby poddać się korekcji dróg oddechowych. W 2014 roku Wayne zebrał kolejne 20 000 funtów (około 1,8 miliona rubli) na następną operację - teraz plastikową. Po ostatniej operacji, za którą pieniądze pomogły wychować celebrytów, Bośniak miał całkowicie odnowiony nos.

Stefan jest wdzięczny swojemu wybawcy, lekarzom i wszystkim osobom, które wsparły go finansowo i moralnie. Odważnie kroczył trudną ścieżką i cieszy się, że teraz może żyć pełnym i satysfakcjonującym życiem.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Jasnowidz Jackowski przekazuje ważne informacje "Coś przedostanie się do powietrza"

  2. Ania Wyszkoni nie przypomina już dawnej siebie. Internauci aż grzmią i pytają „Co Pani zrobiła ze swoją twarzą?”

  3. Afera jakich mało. Małgorzata Rozenek - Majdan nie dostała zaproszenia na ślub Miszczaka i Cieślak

  4. Magda Gessler miała wypadek.Restauratorka żyje, uratowała ją jedna rzecz

  5. Wstyd na całej linii. Internauci zażenowani kreacją Polki na wyborach Miss Supranational