Czy wyobrażasz sobie sytuację, w której bliscy i osoby wokół Ciebie przez wiele lat z rzędu nawet nie podejrzewają, że osoba obok Ciebie nic nie widzi?

Niezwykła sesja zdjęciowa. Gwiazdy, które stoją obok siebie młodych

Historia Xeny Cooper, która przez 38 lat z rzędu nie przyznawała się nikomu, że jest praktycznie niewidoma, ale mimo wszystko udało jej się wiele osiągnąć.

Kiedy Xena była młoda, zdiagnozowano u niej zespół Morphana. Ta patologia wpływa na różne narządy, ale ma największy i najbardziej negatywny wpływ na widzenie.

Popularne wiadomości teraz

Iga Krefft w szczerym wyznaniu o depresji i załamaniu psychicznym

Izabella Scorupco pozuje w bikini na wakacjach. Co ona robi, że tak pięknie wygląda?

Kasia Skrzynecka pokazała swój głęboki dekolt: odważne zdjęcie aktorki trafiło do sieci

Majdanowie świętują roczek synka Henia: dumne rodzice pokazali, jak pogratulowali dziecku

Dziewczynce przepisano okulary z bardzo grubymi szkłami. Ale w szkole zaczęła mieć problemy z kolegami z klasy, zaczęli jej dokuczać i szydzić. Dlatego już wtedy zdecydowała się zdjąć okulary i nie mówić nikomu, że źle widzi. I na początku nawet nie rozumiała, czym różni się od innych dzieci, myślała, że ​​wszyscy widzą ten sam rozmazany obraz.

W jakim wieku kobieta jest najbardziej podatna na zdradę

W miarę upływu lat wizja Xeny pogorszyła się. Ale mimo to nie porzuciła studiów, a nawet zaczęła angażować się w samokształcenie, po prostu kilkadziesiąt razy zwiększyła czcionkę na komputerze. Później dostała pracę jako pielęgniarka w szpitalu psychiatrycznym, ale jej wzrok jeszcze bardziej pogorszył się i musiała rzucić pracę. Później Xena zdobywa tytuł magistra i zaczyna pracować jako doradca szkolny.

Xena wyszła za mąż i miała czworo dzieci, a mimo to nie mówiąc nikomu, że jest praktycznie niewidoma. Z łatwością opiekowała się swoimi dziećmi, a nawet sama sobie z nimi radziła. Jak sama mówi, jej inne zmysły były bardzo pogorszone, mogła nawet stwierdzić po zapachu skóry dzieci, gdy były chore.

Kiedy Xena skończyła 42 lata, nadal przyznała się do ślepoty. Jak się okazało, nikt nawet tego nie podejrzewał. Została autorką książki „Co widzisz, kiedy nie widzisz” – była to prawdziwa rewelacja dla jej bliskich. Dziś Xena nadal prowadzi aktywne życie i pracę, chociaż teraz wszędzie towarzyszy jej pies przewodnik.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na kolezanka.com

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Fabienne Wiśniewska odziedziczyła urodę po mamie. Dziś jest śliczną dziewczyną

  2. Celebrytki przed zrobieniem kariery. Jak dawniej wyglądały najpopularniejsze Polki?

  3. Pierwszy wywiad Ewy Krawczyk od odejścia Krzysztofa. Wdowa jest zdruzgotana

     

  4. Baby z „Dirty Dancing” przeszła w życiu serię zabiegów upiększających. Jak wygląda dziś?

  5. Kobiety o tych imionach działają na mężczyzn jak magnes. To mistrzynie uwodzenia