Na znak miłości i wierności w dniu ślubu nowożeńcy wymieniają obrączki. Akurat obrączki są jednym z głównych atrybutów tego święta. I właśnie dlatego istnieje wiele przesądów związanych z tym symbolem miłości.

Oto są kilka zasad noszenia obrączek, które sprawia, że wasz związek będzie mocny:

 1. Obrączki muszą być takie same. Niektóre dziewczyny wybierają obrączkę z kamieniami lub trochę grubsza niż pan młody. Lecz ta różnica może negatywnie wpłynąć na wzajemne zrozumienie w życiu rodzinnym.

 2. Nie pozwalajcie innym osobom przymierzać waszych obrączek. W ten sposób możecie przekazać tym ludziom wasze rodzinne szczęście lub nawet swój los. Jeśli w żaden sposób nie możecie tego uniknąć, przynajmniej nie przekazujcie obrączkę z rąk do rąk, a połóżcie ja na stole lub innej powierzchni, aby inna osoba ja wzięła.

 3. Obecnie każdy sklep jubilerski ma bogatą ofertę obrączek: z kamieniami, wzorami, z kilku rodzajów metali itp. Jednak zgodnie z przesadami obrączki ślubne powinny być całkowicie gładkie, wtedy i życie rodzinne będzie takie.

 4. Jeśli naprawdę zależy wam na pierścionku ze wzorem – wybierzcie spokojny wzór, aby wasze życie rodzinne tez było spokojne.

  Popularne wiadomości teraz

  Córki nie poznały swojej matki po tym, jak stylistka z nią pracowała

  Makijaż spłynął z twarzy: Anna Mucha pokazała się w złym świetle

  Kobieta dowiedziała się, że jest w ciąży 9 dni przed narodzinami dziecka

  Oko za oko, ząb za ząb: 3 znaki zodiaku, które nigdy nie przyznają się do winy, nie przepraszają i się nie zmieniaja

 5. Pierścionek ze złota w różnych kolorach to zły znak. Oznacza on, że w przyszłości małżonkowie będą miały tajemnice, lub nawet będą prowadzić podwójne życie.

 6. Za zakup pierścionków odpowiada pan młody. Taka jest tradycja. Zanim przyniesiecie je do domu, powtórzcie trzykrotnie: „Na długie i szczęśliwe życie! Amen!".

 7. Uważa się, że obrączki ślubne nie można zdejmować. Jednak ciągłe noszenie obrączki może pogorszyć wasze samopoczucie, ponieważ blokuje przepływ energii. Dlatego lepiej jest zdejmować obrączkę na noc.

 8. W przypadku zgubienia obrączki, należy zamówić dokładną kopię w ciągu tygodnia od momentu zgubienia.

 9. Pierścionek znaleziony na ulicy to dobry znak. Oznacza to, ze wkrótce wyjdziesz za mąż lub w waszej pojawi się nowy członek. Ale nie warto przechowywać takiego pierścionka, lepiej przerobić go na nową biżuterię.

 10. Pod żadnym pozorem nie wyrzucajcie swoich obrączek ślubnych. Są symbolem miłości i traktować je w ten sposób po prostu niedopuszczalnie!

Czy wierzycie w przesądy?

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

 1. Fabienne Wiśniewska odziedziczyła urodę po mamie. Dziś jest śliczną dziewczyną

 2. Celebrytki przed zrobieniem kariery. Jak dawniej wyglądały najpopularniejsze Polki?

 3. Pierwszy wywiad Ewy Krawczyk od odejścia Krzysztofa. Wdowa jest zdruzgotana

   

 4. Baby z „Dirty Dancing” przeszła w życiu serię zabiegów upiększających. Jak wygląda dziś?

 5. Kobiety o tych imionach działają na mężczyzn jak magnes. To mistrzynie uwodzenia