Zgodzie z koncepcją feng shui niektóre rośliny są w stanie przyciągnąć do naszego domu dobrobyt i bogactwo. Jedną z takich roślin jest grubosz, który także jest nazywany drzewkiem szczęścia.

Drzewko szczęścia jest dość znane, ponieważ roślina ta zapewnia harmonię i dobrobyt w domu. Eksperci zalecają zagłębić się w feng shui, aby wybrać dla rośliny właściwe miejsce w domu i aktywować strefę bogactwa.

Drzewko szczęścia a Feng Shui: jak sadzić

Grubosz jest nazywany drzewkiem szczęścia ze względu na kształt jego liści, które przypomina monety. Roślinę tę można spotkać w wielu domach. Grubosz jest łatwy w pielęgnacji i nie wymaga szczególnej uwagi. Osoby, które postanowili zrobić z grubosza swój talizman, nie powinni przyjmować tej rośliny jako prezentu. Uważa się, że roślinę koniecznie należy kupić, a jeszcze lepiej – „ukraść” z domu, w którym nie ma problemów z pieniędzmi. W tym celu można potajemnie odłamać niewielki pęd, przynieść go do domu i zanurzyć w wodzie, aby on zapuścił korzenie. Następnie trzeba posadzić drzewko szczęścia w małej doniczce, kładąc kilka monet na dnie.

Po upływie pewnego czasu roślinę warto przesądzić do większej doniczki, nie zapominając o włożeniu na dnie monety, a także udekorować drzewko symbolami bogactwa feng shui: monetami, czerwonymi wstążkami i kopertami. Obok doniczki z gruboszem warto umieścić figurkę Śmiejącego się Buddy, która również pomoże przyciągać do domu dobrobyt.

Popularne wiadomości teraz

Kobieta dowiedziała się, że jest w ciąży 9 dni przed narodzinami dziecka

Ciężarna Agnieszka Włodarczyk pokazała wyprawki dla maluszka: aktorka przygotowuje się do porodu

Na pierwszy rzut oka ten dom był ruderą. Po metamorfozie wygląda obłędnie

Testy wytrzymałościowe. Kobiece znaki zodiaku, które niezłomnie znoszą wszystkie ciosy losu

Gdzie należy umieścić drzewko szczęścia, aby przyciągnąć do domu bogactwo

Właściwe umieszczenie drzewa pieniędzy pomoże aktywować przepływy finansowe i pozbyć się problemów finansowych. Zgodnie z nauką feng shui, za bogactwo odpowiada strefa południowo-wschodnia – to tutaj należy umieścić roślinę, aby aktywować strefę bogactwa. Możesz znaleźć strefę południowo-wschodnią za pomocą zwykłego kompasu.

Po zdefiniowaniu strefy bogactwa należy ją odpowiednio urządzić. Aby to zrobić, musisz usunąć niepotrzebne elementy, które zakłócają obieg energii pieniężnej. Obok doniczki z gruboszem warto umieścić także inne symbole bogactwa i dobrobytu oraz włożyć kilka banknotów pod doniczkę. Możesz również postawić obok drzewka skarbonkę, aby pieniądze nigdy się nie kończyły.

Musisz regularnie rozmawiać z rośliną, a także podlewać ją pieniężną wodą. Ważne jest, aby na czas czyścić liście grubosza z kurzu, w przeciwnym razie przepływy finansowe zostaną zablokowane. W sektorze bogactwa można postawić także małą fontannę, akwarium ze złotymi rybkami lub wazon z czystą wodą. Możesz także powiesić na ścianie zdjęcie stawu.

Zadbane drzewko odwzajemni się i przyciągnie bogactwo do waszego domu. Niewiele osób wie, że grubosz także może kwitnąć. Uważa się, że w domach, w których drzewko szczęścia ucieszyło właścicieli swoim kwitnieniem, nigdy nie będzie problemów z pieniędzmi.

Ważne jest, aby ludzie, którzy chcą pozbyć się problemów finansowych, pamiętali, że siła naszych myśli również może przyciągać bogactwo i dobrobyt. W życiu dzieje się to, o czym myślimy, więc musimy najpierw uwierzyć w to, że problemy będą nas omijać.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Fabienne Wiśniewska odziedziczyła urodę po mamie. Dziś jest śliczną dziewczyną

  2. Celebrytki przed zrobieniem kariery. Jak dawniej wyglądały najpopularniejsze Polki?

  3. Pierwszy wywiad Ewy Krawczyk od odejścia Krzysztofa. Wdowa jest zdruzgotana

     

  4. Baby z „Dirty Dancing” przeszła w życiu serię zabiegów upiększających. Jak wygląda dziś?

  5. Kobiety o tych imionach działają na mężczyzn jak magnes. To mistrzynie uwodzenia