„Ślub majowy – grób gotowy”, „maj to grób miłości” albo „w maju ślub – szybki grób” – te wszystkie porzekadła utarły się w naszej kulturze. Ponadto niektórzy mówią, że ślub w maju obiecuje szybką zdradę jednego z małżonków prosto w ich wspólnym domu. Te “mądrości” można traktować na różne sposoby, ale warto pamiętać, że każde przysłowie i porzekadło ma pewna historie i pojawiło się dzięki życiowej mądrości i doświadczeniu naszych przodków, a zatem ma konkretne uzasadnienie.

Oczywiście można ignorować te przesady i traktować je jako bajki dla dzieci, ale w waszej podświadomości mogą pojawić się pewne wątpliwości, które zakorzenia się tak w takim stopniu, że mogą nawet zaprogramować wasz ślub na porażkę.

Ślub majowy
Ślub majowy

Także warto pamiętać o tym, że maj to miesiąc, w którym przyroda bardzo szybko się zmienia. Niektóre zmiany są wywoływane na przykład skokami ciśnienia atmosferycznego lub nagłymi zmianami temperatury powietrza. To wszystko jest obarczone pogorszeniem naszego samopoczucia, a także nagłą zmianą nastroju. Nawiasem mówiąc, kobiety są najbardziej podatne na zmiany warunków pogodowych. Więc lepiej jednak odłożyć zawarcie ślubu na inny miesiąc.

Niemniej jednak istnieje i druga strona medalu. W dawnych czasach, w maju, rozpoczynał się okres siewu, co oznaczało, że wszystkie mieszkańcy wsi brały w ręce łopaty i zaczynali sezon ogrodowy. Właśnie dlatego nikt nie miał czasu na nic, nie mówiąc już o weselu i zabawach, bo inaczej ludzie nie mieliby co jeść w ciągu roku. W związku z tym pojawiło się popularne porzekadło: „ślub majowy – grób gotowy”.

Popularne wiadomości teraz

32-letnia kobieta urodziła dwunaste dziecko. Jak teraz żyje ta hałaśliwa rodzina

Jak mieszkają Piotr i Agata Rubik? Wnętrza ich domu robią wielkie wrażenie

Cud życia: Małgorzata Rozenek -Majdan pokazała zabawne zdjęcia małego Henia. Fani: "Przeuroczy"

Oko za oko, ząb za ząb: 3 znaki zodiaku, które nigdy nie przyznają się do winy, nie przepraszają i się nie zmieniaja

Teraz oczywiście jest jeszcze jeden powód – pandemia koronawirusa. W każdym razie jest to wybór każdej pary. Oby tylko żyli długo i szczęśliwie!

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Fabienne Wiśniewska odziedziczyła urodę po mamie. Dziś jest śliczną dziewczyną

  2. Celebrytki przed zrobieniem kariery. Jak dawniej wyglądały najpopularniejsze Polki?

  3. Pierwszy wywiad Ewy Krawczyk od odejścia Krzysztofa. Wdowa jest zdruzgotana

     

  4. Baby z „Dirty Dancing” przeszła w życiu serię zabiegów upiększających. Jak wygląda dziś?

  5. Kobiety o tych imionach działają na mężczyzn jak magnes. To mistrzynie uwodzenia