„Jeśli masz w sobie miłość i dobroć, jesteś aniołem. Gdziekolwiek pójdziesz i gdziekolwiek będziesz, zabierzesz ze sobą raj. Tak więc już przy życiu zaczynamy odczuwać raj lub piekło”- Paisjusz.

Czy odczuwasz, że w trudnym momencie zawsze jest obok Ciebie ktoś niewidzialny, ale bardzo ważny dla Ciebie? Wspiera cię, raduje się z tobą, współczuje... Jest obok, nawet jeśli w niego nie wierzysz. To jest twój Anioł Stróż.

Jeden z najsłynniejszych starców mnichów z Góry Athos, Paisjusz, w swojej książce „Słowa” w rozdziale „Anioł Stróż” szczegółowo opowiedział, że każdy ochrzczony ma swojego niewidzialnego Anioła, który jest zawsze obok niego. Anioły są świadomością, składająca się z najlepszej materii, sa bezcielesne.

Według Paisjusza Anioł oddala się od osoby, gdy popełnia ona złe uczynki, ale nigdy nie opuszcza ja na zawsze.

"Stoi smutno z boku i patrzy na nas".

Popularne wiadomości teraz

Ogromny apel Ewy Krawczyk do Mariana Lichtmana

Znaki zodiaku, którym absolutnie nie można ufać

Joanna Koroniewska pokazała trzyletnią córkę Helenę. Fani: "Cudne oczka"

Nie do poznania: jak potoczył się los dziewczyny, która urodziła się z ogromnym naczyniakiem jamy nosowej (ZDJĘCIA)

Wiele osób może nawet intuicyjnie to odczuwać – jakby ktoś w pobliżu był zdenerwowany, rozczarowany.

I odwrotnie, kiedy robimy dobry uczynek, wewnętrznie czujemy się tak, jakby ktoś w pobliżu się uśmiechał, klaskając w dłonie.

Czy zauważaliście cos takiego kiedyś?

Paisjusz mówi również, że osoba, która zachowuje się podobnie do swojego Anioła Stróża, która zaczyna robić wyjątkowo dobre uczynki, szerząc wokół siebie miłość, tak naprawdę tworzy wokół siebie raj. Oznacza to, że raj można stworzyć nawet za swojego życia.

Ten, kto nieustannie wypełnia swoją przestrzeń złością, irytacją i agresją, własnymi rękami tworzy wokół siebie pewien rodzaj piekła. Życie staje się dla takiej osoby nie do zniesienia.

Większość ludzi nie tylko nie czuje obecności Anioła w pobliżu, ale nawet nie wie o jego istnieniu, - powiedział Paisjusz.

Ale sama świadomość, że obok ciebie jest istota wyższa, która zawsze pomoże Ci i wybaczy, pozwala poczuć Jego obecność. Aniołowie dokonują wielu cudów, pomagając człowiekowi w życiu ziemskim. Ratują nas przed katastrofami, nieprzyjemnymi sytuacjami, spotkaniami lub nagle dają nam hojny prezent...

„Osoba, która odczuwa obecność Anioła Stróża, staje się spokojna, pewna siebie, rozsądna, uważna, ale jednocześnie wolna. W jej ruchach wyczuwalna jest moc ducha i wolność”.

Paisjusz także powiedział, że Anioły odczuwają nasze emocje i mogą cierpieć, kiedy osoba obok nich zachowuje się niewłaściwie.

Jeśli dusza człowieka robił dobre uczynki, to po śmierci ten człowiek wraz z Aniołem wróci do Boga z poczuciem spełnienia i dobrze przeżytego życia.

„Ale czy wiesz, jak to, kiedy Anioł cierpi przez całe życie i w rezultacie wraca do Boga z pustymi rękami? Właśnie dlatego, z szacunku dla pracy Anioła Stróża każdy z nas musi bardzo się starać, aby nie skończyć w zaświatach".

W swojej książce „Słowa” Paisjusz opowiedział, jak kiedyś znalazł się w ślepej uliczce, kiedy nawet modlitwy nie pomogły. I wtedy on zobaczył Anioła za swoim prawym ramieniem. Wyglądał jak 12-letni chłopiec. Jego twarz jaśniała światłem. Dzięki jego obecności zniknęły wszystkie zmartwienia i bóle. Tę „obecność Anioła”, jego energię Paisjusz nazwał łaską Bożą.

Z Aniołem Stróżem możesz porozumiewać się słowami, ale lepiej – dobrymi uczynkami. Robisz coś dobrego – Twój Anioł jest z Ciebie dumny. Im więcej miłości i radości okażesz światu, tym lepiej poczuje się Twój Anioł.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Kurdej-Szatan przeżywa trudny czas:„Zostałam sama z dwójką dzieci. To dla mnie nowość”
  2. Paulina Młynarska pokazała swoje ciało po mastektomii. Dziennikarka opublikowała odważne foto w sieci

  3. Modlitwa w sprawach beznadziejnych. Te słowa warto znać

  4. Znak zodiaku – Baran. Jakie naprawdę są osoby urodzone między 21.03 a 21.04?

  5. Co się dzieje z Waldusiem ze „Świata według Kiepskich”? Fani są wstrząśnięci jego stanem