Od niedawna pracodawcy w Helsinkach pozwalają swoim pracownikom spać w godzinach pracy. Wszystko przez to, ze fińskie związki zawodowe doszły do ​​wniosku, że drzemka w środku dnia roboczego pozytywnie wpływa na produktywność pracowników – dobry pracownik to wypoczęty pracownik. Tak więc godzina drzemki w ciągu dnia pozytywnie wpływa na ogólną kondycję finansową firmy.

Oprócz tego niektóre firmy nawet zatrudniają specjalistę, który odpowiada za korporacyjną godzinę ciszy i pomaga pracownikom zrelaksować się po ciężkiej pracy poprzez medytację.

Legalna drzemka w godzinach pracy?
Legalna drzemka w godzinach pracy?

„W pracy dość trudno zrelaksować się, dlatego właśnie firmy zatrudniają specjalistę, który może w tym pomóc. Trener jest w tej sytuacji niezastąpionym asystentem, bo pomaga zrobić sobie przerwę i dobrze wypocząć przez pół godzinki”- mowi Tiina Vainio, która pracuje w ośrodku organizującym te zajęcia.

Helsińskie związki zawodowe postanowili wprowadzić taką drzemkę po przeprowadzeniu badan ankietowych wśród pracowników różnych firm. Ta drzemka może trwać od pół godziny do godziny – w zależności od firmy i decyzji kierownictwa. W tych ankietach pracownicy skarżyli się na dyskomfort fizyczny (ból pleców i stawów spowodowany siedzącą pracą) i zmęczenie, a także przyznali, że chcą jak najszybciej wrócić do domu na koniec dnia.

Popularne wiadomości teraz

Naprawdę chcieli mieć dziecko, ale dostali pięć na raz. Jak dzisiaj żyje ta rodzina

Żona Sławomira jest w ciąży? Magdalena "Kajra" opublikowała zdjęcie z brzuszkiem

Nie do poznania: jak potoczył się los dziewczyny, która urodziła się z ogromnym naczyniakiem jamy nosowej (ZDJĘCIA)

Wnuczka umalowała 80-letnią babcię, a teraz babcia jest gwiazdą internetu

Legalna drzemka w godzinach pracy?
Legalna drzemka w godzinach pracy?

Dzięki mediom ten nowy trend szybko stał się znany w całej Finlandii. Dziennikarzy twierdzą, że drzemka w pracy wkrótce będzie tak samo popularna i w innych miastach kraju.

Lecz już dziś możemy stwierdzić, że sen, który zazwyczaj kojarzy się nam z lenistwem, pozytywnie wpływa na produktywność pracowników, jak również kondycję finansową, sukces i konkurencyjność firmy.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Kurdej-Szatan przeżywa trudny czas:„Zostałam sama z dwójką dzieci. To dla mnie nowość”
  2. Paulina Młynarska pokazała swoje ciało po mastektomii. Dziennikarka opublikowała odważne foto w sieci

  3. Modlitwa w sprawach beznadziejnych. Te słowa warto znać

  4. Znak zodiaku – Baran. Jakie naprawdę są osoby urodzone między 21.03 a 21.04?

  5. Co się dzieje z Waldusiem ze „Świata według Kiepskich”? Fani są wstrząśnięci jego stanem