Według ekspertów w 2021 roku wystąpią dwa zaćmienia Słońca (obrączkowe i całkowite) oraz dwa zaćmienia Księżyca (całkowite i częściowe). Co ciekawe, podczas jednego z zaćmień Księżyca ta planeta zbliży się do Ziemi na tyle blisko, ze ludzie zobaczą ja tak, jakby ona powiększyła się o 17% i stała się jaśniejsza aż o 30%. Kiedy Księżyc zbliża się do naszej planety, to zjawisko nazywa się Superksiężycem.

Cztery zaćmienia w 2021 roku
Cztery zaćmienia w 2021 roku
W 2021 roku na niebie można będzie obserwować wiele ciekawych zjawisk

Oto w jakiej kolejności te zjawiska będą widoczne z Ziemi:

Co prawda, żadnego z tych zjawisk nie będzie widać z terenu Polski, więc jeśli chcecie je obejrzeć, można będzie to zrobić podczas transmisji na żywo, tak jak to było wcześniej, w 2020 roku.

Cztery zaćmienia w 2021 roku
Cztery zaćmienia w 2021 roku
W tym roku będą 2 zaćmienia Księżyca i 2 zaćmienia Słońca

W czasach starożytnych, kiedy ludzie jeszcze nie potrafili wyjaśnić podobne zjawiska, widok zaćmienia Słońca wywoływał strach tylko u ignorantów i przesądnych, którzy w starożytności stanowili przytłaczającą większość. Natomiast kapłani, którzy znali przyczynę tych zaćmień, nie bali się ich i wykorzystywali ta wiedze do swoich celów.

„Przedstawiciele rządu zawsze konsultowali się z astrologami przed podjęciem ważnych decyzji rządowych. Natomiast astrolog, który błędnie przewidział wynik proponowanych działań, mógł nawet nie liczyć na ułaskawienie. Jest dość oczywiste, że dobrze zbadane okresowe zjawiska astrologowie przewidywały poprawnie i dzięki temu zasługiwały na pochwałę swoich Panów, ale reszta ich przewidywań i rad była raczej niezrozumiała”.

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

1. Justyna Żyła mówi o krzywdzie, jaką wyrządził jej były mąż. Tego jeszcze nie było

2.  Oto najseksowniejsza przyszła mama na świecie. Modelka o polskich korzeniach zachwyca wszystkich

3.  Barbara Kurdej-Szatan pochwaliła się synkiem.Henio ma już 4 miesiące

4.  Ile ważą i mierzą polskie gwiazdy? W niektóre liczby aż trudno uwierzyć

5.  Joanna Krupa pokazała nowe zdjęcie Ashy. Jej córeczka bardzo się zmieniła