W 2019 roku mieszkańcy Ziemi już mogli obserwować Czerwony Księżyc, ale zjawisko to powinno się powtórzyć również w 2021 roku, dokładnie --  26 maja. Jednak naukowcy nie są jeszcze w stanie przewidzieć z całą pewnością, czy Księżyc nabierze krwawego odcienia, czy będzie to zwykłe zaćmienie Księżyca.

Całkiem możliwe, ze 26 maja mieszkańcy Ziemi będą mogli obserwować czerwony Księżyc
Całkiem możliwe, ze 26 maja mieszkańcy Ziemi będą mogli obserwować czerwony Księżyc

Naukowcy wyjaśniają zjawisko czerwonego księżyca w ten sposób: cień Ziemi pada podczas zaćmienia na naturalnego satelitę, dzięki czemu wydaje się, ze Księżyc jest czerwonego koloru.

Zanim ludzie potrafili naukowo to wytłumaczyć, niektórzy z nich uważali, że taki znak na niebie przynosi ludzkości kłopoty i nieszczęścia. Jednak w rzeczywistości po takim zaćmieniu nic złego się nie dzieje.

Krwawy Księżyc w 2021 roku
Krwawy Księżyc w 2021 roku
Od najdawniejszych czasów ludzie mieli wiele przesądów, związanych z niezwykłymi zjawiskami na niebie

Popularne wiadomości teraz

Chcesz wiedzieć, dlaczego serwetki są wkładane do pralki

Marzena Rogalska ma nową pracę! Czym się zajmuje dziennikarka po odejściu z TVP?

Dorosłe córki Katarzyny Figury. Jak teraz wyglądają Kaszmir i Koko?

Julia Kamińska zamieściła namiętny kadr prosto z łazienki. Fani: "O matko jaka boska!"

Warto jednak zauważyć, że każde zaćmienie Księżyca, tak czy inaczej, utrudnia ludziom życie. „Przed zaćmieniem Księżyca i nieco później po nim obserwuje się chaos, ludzie stają się nerwowi i agresywni, może wzrosnąć liczba wypadków i konfliktów rodzinnych o przykrych konsekwencjach. Ogólne tło emocjonalne będzie bardzo napięte: prowokacje, agresja, wybuch negatywnych emocji. Tylko pozytywne nastawienie i hart ducha może uchronić was przed tym wszystkim. Nie pozwalajcie, by zawładnął wami zły nastrój i agresja, starajcie się wybaczać ludziom ich słabości i nie angażujcie się w konflikty, aby później nie stracić przyjaciół, bliskich i innych ważnych osób z waszego otoczenia. Nie zaczynajcie nowych ważnych rzeczy: nie podpisujcie poważnych dokumentów, nie podejmujcie żadnych zobowiązań, zwłaszcza finansowych. Nie pożyczajcie od innych ani nie pożyczajcie innym pieniędzy. Starajcie się unikać hałaśliwych, zatłoczonych miejsc, nie odwiedzajcie miejsc rozrywki, jeśli jest to możliwe, spędzajcie więcej czasu z bliskimi wam osobami w spokojnej rodzinnej atmosferze”.

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

1. Justyna Żyła mówi o krzywdzie, jaką wyrządził jej były mąż. Tego jeszcze nie było

2.  Oto najseksowniejsza przyszła mama na świecie. Modelka o polskich korzeniach zachwyca wszystkich

3.  Barbara Kurdej-Szatan pochwaliła się synkiem.Henio ma już 4 miesiące

4.  Ile ważą i mierzą polskie gwiazdy? W niektóre liczby aż trudno uwierzyć

5.  Joanna Krupa pokazała nowe zdjęcie Ashy. Jej córeczka bardzo się zmieniła