Przestańcie wkładać całą duszę i obdarzać miłością tych ludzi, którzy po prostu nie wiedzą, co to znaczy kochać, czuć radość i szanować innych.

Najpierw trzeba nauczyć się dbać o swój stan emocjonalny, być silnym, a dopiero potem zacząć opiekować się innymi ludźmi. Jeśli jesteście silni, to wcale nie oznacza, że powinniście być zimni dla innych, po prostu zacznijcie najpierw szanować siebie i swoje potrzeby.

Często błędnie uważamy, że jeśli osoba jest silna emocjonalnie, to ona na pewno potrafi kontrolować swoje emocje. Natomiast w rzeczywistości życie nie jest takie jednoznaczne. W dzisiejszych czasach często używa się pojęcia „inteligencji emocjonalnej”, które oznacza, że ​​ważna jest również umiejętność rozpoznawania emocji i uczuć. Ponadto emocje nie zawsze są przeciwieństwem logiki i rozumu.

Serce jest bogactwem, którego się nie sprzedaje, ani się nie kupuje, ale które się ofiarowuje” - Gustave Flaubert.

Nie wiadomo dlaczego, ale mówiąc o osobie o silnym sercu i silnej woli, od razu wyobrażamy sobie osobę całkowicie pozbawioną emocji. Osobę, która nigdy nie traci opanowania nawet w najtrudniejszych sytuacjach życiowych, kontrolując ten okrutny i bardzo wymagający świat miłości i uczuć. Jednak osoby o silnym charakterze nie zawsze „żelazne”.

Popularne wiadomości teraz

Ewa Minge całkowicie przefarbowała włosy! Od rudego koloru nie pozostało i śladu

Kolor aury według daty urodzenia: poznaj swoją przyszłość i odkryj w sobie nowe talenty

Kobiety spod tych znaków zodiaku nie wiedzą, czym jest zazdrość

John Travolta ze łzami w oczach przytulił zmarłego syna i powiedział: „Wybacz mi, Jett”

W rzeczywistości odporność emocjonalna jest często tylko maską, którą ludzie zakładają przed innymi. To skuteczny sposób, aby pomóc innym nie panikować.

Tacy ludzie za każdym razem zakładają tę maskę, aby w trudnej chwili podać wam rękę i wyciągnąć was z tarapatów. Uważamy, że jest to dla nich takie proste, przecież ich na da się złamać, ale tak naprawdę w tej chwili ich stan emocjonalny może być znacznie gorszy niż nasz.

najsilniejsze serce
najsilniejsze serce

Każde serce może się zmęczyć

Tacy ludzie często zwracają się o pomoc do psychologów, ponieważ czują zmęczenie, złość i spustoszenie, ale nikt nie przychodzi im na ratunek, bo wszyscy są przyzwyczajeni do tego, że ta osoba zawsze jest silna.

Lecz nawet najsilniejszy człowiek potrzebuje miłości i troski. Samotność to substancja, która zatruwa duszę nawet najbardziej pewnych siebie i wytrwałych osób. Każdy chce czuć wsparcie bliskich oraz wiedzieć, że są osoby, za którymi można się schować przed całym światem. Nie chodzi o to, ze ktoś musi rozwiązać wszystkie problemy, wystarczy po prostu być obok, żeby taka osoba miała kogoś, z kim można po prostu porozmawiać w ciepłej, spokojnej atmosferze i przywrócić swój wewnętrzny spokój. 

Czasami tacy ludzie tworzą sobie wizerunek „silnych”, by pomagać innym, i przez to zapominają o własnych aspiracjach i pragnieniach. Nawet najsilniejsi ludzie czasami potrzebują odpoczynku, muszą na chwilę oddać „kierownice” innym. Muszą zwolnić i naładować akumulatory, aby się nie wyczerpały i nie zepsuły. Muszą być otwarci na zmiany i pozwolić innym zrobić coś za nich. Ponieważ nikt nie jest superbohaterem. Każdy z nas jest tylko człowiekiem, i te osoby muszą to sobie przypomnieć.

najsilniejsze serce
najsilniejsze serce

Nadszedł czas, aby zadbać o siebie

Jeśli jesteście jedna z tych „silnych osób”, które nieustannie chcą pomagać innym i zapomnieli o swoim życiu – wam tez warto opamiętać się. Musicie zmienić swoje nastawienie do życia, aby całkowicie się nie wypalić i stracić pragnienia czegokolwiek. Aby to zrobić, trzeba będzie zmienić swoje życie i przekierować go w harmonijny, spójny i zdrowy kierunek. Zatrzymajcie się na chwilę i zastanówcie się nad tymi radami:

  • Nie angażujcie się w konflikty i nie marnuj swojej energii I sil na ludzi, którzy po prostu nie są tego warci.

  • Przestańcie oczekiwać czegoś od innych ludzi, weź życie w swoje ręce i zmień go na lepsze.

  • Zastanówcie się nad tym, czego naprawdę chcesz od życia, jakie są wasze potrzeby i zróbcie wszystko, aby poczuć się szczęśliwym.

Czy uważacie siebie za Silną Osobę?

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

1. Justyna Żyła mówi o krzywdzie, jaką wyrządził jej były mąż. Tego jeszcze nie było

2.  Oto najseksowniejsza przyszła mama na świecie. Modelka o polskich korzeniach zachwyca wszystkich

3.  Barbara Kurdej-Szatan pochwaliła się synkiem.Henio ma już 4 miesiące

4.  Ile ważą i mierzą polskie gwiazdy? W niektóre liczby aż trudno uwierzyć

5.  Joanna Krupa pokazała nowe zdjęcie Ashy. Jej córeczka bardzo się zmieniła