Przez całe życie starałem się zrobić wiele dobrych rzeczy dla mojej rodziny, krewnych, przyjaciół i szefów. Kiedyś myślałem, że tylko w ten sposób mogę być dla nich autorytetem, a oni będą mnie szanować.

Oczywiście wyrażali mi wdzięczność i pochwałę, moje czyny nie pozostały niezauważone, ale na tym to wszystko się skończyło. Moje pragnienie pomoc każdemu w każdej sytuacji nie stało się dla innych przykładem! Niektórzy nawet próbowali wykorzystać moją pomocnosc. Zdarzyło się nawet, że skarcono mnie za pomoc, ale nie dziękowano.

Po ukończeniu 50 lat przestałem robić dla ludzi 6 rzeczy:

1.     Angażować się w kłótnie rodzinne

Miałem przyjaciela, który miał romans z pewną kobietą. W pewnym momencie oni zamieszkali razem. W ich związku było dużo pasji, więc kłótnie również nie były rzadkością. Kiedyś tak bardzo się pokłócili, że postanowili mieszkać osobno. Poproszono mnie o pomoc w przeprowadzce. Oczywiście pomogłem, a tydzień później wiozłem te rzeczy z powrotem. Powiedziano mi, że nie trzeba było im pomagać, wtedy pogodziliby się wcześniej.

2.     Zastępować kogoś w pracy

Chcę cieszyć się weekendem, a nie spędzać go w pracy zamiast kogoś innego. W końcu też chce mieć czas dla siebie. Dlatego od jakiegoś czasu już nikogo nie zastępuję, po tym, jak obwiniono mnie o awarię kopiarki. Zepsuła się dokładnie wtedy, gdy poproszono mnie zastąpić kogoś, a ja o tym nawet nie wiedziałem.

3.     Podwozić obcych ludzi

Wcześniej prawie zawsze zatrzymywałem się, gdy widziałem osobę, która stoi przy drodze i potrzebuje pomocy. Natomiast pewnego razu jeden z tych autostopowiczów ukradł mi portfel. Dlatego więcej nie zatrzymuję się, aby kogokolwiek powieść.

Popularne wiadomości teraz

Nowa dziewczyna Piotra Żyły dopiekła Justynie Żyle. Afera wisi w powietrzu

Joanna Krupa pokazała nowe zdjęcie Ashy. Jej córeczka bardzo się zmieniła

Tragiczny finał morsowania. Zimowa aktywność ma smutny finał

Mąż powiedział żonie, że ona się zestarzała. Oto co odpowiedziała mądra kobieta…

4.     Pomagać przy naprawach i przenoszeniu mebli

Zacząłem cenić swoje zdrowie. Mam już pewne problemy zdrowotne, a gdy nie będę mógł poruszać się, to komu ja w ogóle będę potrzebny?

5.     Częstować innych swoim połowem

Od dawna lubię łowić ryby i to nie tylko mi się podoba, ale tez całkiem dobrze mi wychodzi. Zwykle mam duży połów, który następnie solę. Kiedyś częstowałem ta ryba przyjaciół, kolegów, sąsiadów, ale teraz sprzedaję ja. W ten sposób udało mi się zwiększyć swoje zarobki.

6.     Udzielając innym ludziom rady

Po ukończeniu 50 lat zdałem sobie sprawę, że nikt nie potrzebuje mojej rady. Nawet jeśli nie zgadzam się z działaniem jakiejś osoby, wole przemilczeć.

Wydaje mi się, że w ten sposób moje życie stało się łatwiejsze i spokojniejsze. Wiele problemów mnie teraz po prostu omija.

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

1. Szczegółowy horoskop dla każdego znaku zodiaku na rok 2021. Nowy rok, nowe wyzwania

2. Te sławne kobiety są z o wiele młodszymi od nich partnerami. Rekordowa różnica to 32 lata

3.  Zenek Martyniuk stracił nadzieję.Przekazał smutną wiadomość

4.  Kasia Skrzynecka pokazuje rodzinne zdjęcie. Fani zwrócili uwagę na ważny szczegół

5.  Pamiętacie ojca filmowego Kevina?Mało kto o tym wie, że aktor zmarł w bardzo dziwnych okolicznościach