Niewiele osób wie, czym tak naprawdę amulet różni się od talizmanu. Amulet chroni wszystkich ludzi i jest dość uniwersalny. Natomiast talizman działa w oparciu o cechy charakteru swojego właściciela. Potrafi aktywować silne strony swojego właściciela i osłabiać jego wady.

Skoro o naszej osobowości decydują gwiazdy, o skuteczności talizmanów decyduje głównie znak zodiaku.

Głównym talizmanem Strzelca jest ametyst. Nawet w starożytności ten kamień szlachetny był uważany za bardzo potężny amulet. Ten kamień mądrości i wiedzy jest jedna z odmian kwarcu. Może mieć różne odcienie: od liliowego do fioletowego. Od czasów starożytnych władcy, mędrcy i filozofowie wybierali ametyst jako swój talizman, ponieważ wierzyli, że pomaga on zdobyć mądrość i oświecenie.

Ponadto uważa się, że sukces i szczęście Strzelcom przynoszą również amulety z chryzolitem i topazem. Te kamienie mają niesamowitą energię, która pomaga Strzelcom pokonywać wszelkie trudności życiowe.

Nie mniej potężnymi talizmanami dla Strzelca są turkus, opal, lapis lazuli oraz granat.

Popularne wiadomości teraz

22-letnia córka Pawła Królikowskiego całkiem unika mediów. Jak teraz wygląda Julia i czym się zajmuje? (ZDJĘCIA)

Miłość na tle polskich gór! Julia Wieniawa na romantycznym zdjęciu z Nikodemem Rozbickim!

Joanna Krupa zamieściła kadr prosto z łóżka. Odważne zdjęcie modelki zachwyciło fanów

Agnieszka Woźniak -Starak opublikowała zdjęcie bez makijażu. Fani zwróciły uwagę na jeden piękny szczegół

Turkus jest w stanie podarować Strzelcowi miłość i szczęście. Turkus chroni go przed chorobami, podnosi na duchu i pomaga osiągnąć dobrobyt finansowy. Turkus jest również potężnym talizmanem miłosnym, który może odzyskać pokój w rodzinie.

Opal odgania smutek i przywraca wiarę. Mimo tego, ze Strzelec jest dość silnym znakiem, pewne problemy i rozczarowania życiowe mogą wytrącić go z równowagi. Dlatego kamień, który jest w stanie przywrócić mu wiarę i nadzieję, naprawdę jest mu potrzebny.

Lapis lazuli można nazwać kamieniem „dyplomatycznym”, ponieważ on pomaga zbyt prostolinijnym Strzelcom nie obrażać innych i unikać głośnych kłótni.

Granat zapewnia harmonijne relacje z bliskimi, pomaga uzyskać wzajemne zrozumienie i uniknąć konfliktu pokoleniowego. Przecież powszechnie wiadomo, ze Strzelec słynie ze swojej impulsywności i emocjonalności.

Topaz to jeden z „najkorzystniejszych” kamieni dla Strzelca. On sprzyja rozwojowi kariery zawodowej. Topaz pomaga radzić Strzelcom ze złością i innymi emocjami.

Chryzolit natomiast jest talizmanem szczęścia i dobrobytu dla Strzelca.

Natomiast jadeit, w przypadku Strzelca, jest kamieniem, który ma bardzo negatywną energię. Ten minerał może mieć bardzo negatywny wpływ na los i charakter tego ognistego znaku.

Redaktorzy "Koleżanki" również zalecają przeczytać:

1. Szczegółowy horoskop dla każdego znaku zodiaku na rok 2021. Nowy rok, nowe wyzwania

2. Te sławne kobiety są z o wiele młodszymi od nich partnerami. Rekordowa różnica to 32 lata

3.  Zenek Martyniuk stracił nadzieję.Przekazał smutną wiadomość

4.  Kasia Skrzynecka pokazuje rodzinne zdjęcie. Fani zwrócili uwagę na ważny szczegół

5.  Pamiętacie ojca filmowego Kevina?Mało kto o tym wie, że aktor zmarł w bardzo dziwnych okolicznościach