Zdaniem ezoteryków, pewne zdjęcia mogą zaszkodzić życiu oraz zdrowiu człowieka. Uważa się, że fotografia odzwierciedla energie tego, co jest na niej ujęte. Niektóre rzeczy i przedmioty a priori mają bardzo negatywną energię. Więc jeśli jakaś osoba zostanie sfotografowana razem z tymi obiektami, wówczas ich negatywna energia zostanie przeniesiona również na tę osobę.

Niektórzy eksperci nawet twierdzą, że w momencie fotografowania, zwłaszcza przy użyciu lampy błyskowej, człowiek jakby sięga głębokiej warstwy materii. Fotografia ta w pewien sposób łączy naszą rzeczywistość i inny świat. To także wyjaśnia ten fakt, że czasami na niektórych zdjęciach widać duchy zmarłych.

Oto są kilka zaleceń dotyczących tego, jakie rzeczy i przedmioty nie warto fotografować wraz z ludźmi.

1 Lustro

Lustro jest traktowane jako okno lub nawet drzwi do innego świata, przez które odbywa się wymiana między naszym światem a światem po drugiej stronie lustra. Zdjęcie w lustrze z lampą błyskową niejako prowadzi do przerzedzenia przestrzeni, oświetla ścieżkę przez te drzwi. Dlatego tak popularne obecnie selfie i lustra są bardzo niebezpieczne. Wszystko przez to, ze w ten sposób na osobę mogą wpływać niebezpieczne nieziemskie siły, które mogą wyssać z niego cala energię życiową.

2 Zegar

Według zabobonów, zegarów kategorycznie nie można dawać komuś w prezencie, ponieważ taki prezent może skrócić tej osobie życie. To samo dotyczy zdjęć z zegarem. Zdjęcie z zegarem w tle da ten sam efekt i może nawet spowodować wystąpienie poważnej choroby u człowieka.

Popularne wiadomości teraz

Joanna Koroniewska pokazała córkę Janinę. Dziewczynka ma podobne rudy włosy, jak i jej znana babcia

Znaki zodiaku, którym absolutnie nie można ufać

Uwaga! Złe koty! Zabawne zdjęcia kociaków w gniewie

Nie do poznania: jak potoczył się los dziewczyny, która urodziła się z ogromnym naczyniakiem jamy nosowej (ZDJĘCIA)

3 Zniszczone budynki

Ezoterycy twierdzą, że zniszczone budynki są miejscami największej koncentracji negatywnej energii. Jeśli zrobicie komuś zdjęcie na tle takiego budynku, energia tego miejsca zostanie przeniesiona na tę osobę i spowoduje wiele kłopotów, niepowodzeń oraz problemów w życiu tej osoby.

Photo by Aiony Haust on Unsplash

4 Śpiący człowiek

Nie warto także fotografować osób podczas snu. Ezoterycy twierdzą, że gdy nasze oczy są otwarte, jesteśmy mniej podatne przed wpływem nieziemskich sil. Natomiast jeśli nasze oczy są zamknięte, jesteśmy prawie że bezbronni. Zdjęcie śpiącej osoby naraża jej duszę na niebezpieczeństwo. Fotografowanie śpiących małych dzieci jest szczególnie niebezpieczne.

5 Zmarli

Według zabobonów, fotografowanie zmarłej osoby jest bardzo złym znakiem. Surowo zabrania się robienia zdjęć zmarłemu w domu, w którym mieszkają jego krewni. Według legend dusza zmarłego błąka się przez jakiś czas po ziemi w pobliżu jego ciała. W momencie fotografowania dusza wpada w pułapkę i przez długi czas nie może opuścić miejsca, w którym została uchwycona przez aparat. Zmarły może niejako „utknąć” między tym a tamtym światem. I akurat przez to ten dom zacznie wypełniać się kłopotami, kłótniami oraz nieszczęściami.

Redaktorzy "Koleżanki" polecają przeczytać:

  1. Kurdej-Szatan przeżywa trudny czas:„Zostałam sama z dwójką dzieci. To dla mnie nowość”
  2. Paulina Młynarska pokazała swoje ciało po mastektomii. Dziennikarka opublikowała odważne foto w sieci

  3. Modlitwa w sprawach beznadziejnych. Te słowa warto znać

  4. Znak zodiaku – Baran. Jakie naprawdę są osoby urodzone między 21.03 a 21.04?

  5. Co się dzieje z Waldusiem ze „Świata według Kiepskich”? Fani są wstrząśnięci jego stanem