Dawanie biżuterii w prezencie to praktycznie tradycja. To jeden z najbardziej popularnych prezentów. Bardzo często wręczamy biżuterię naszym ukochanym i bliskim, mężczyźni często wybierają biżuterię jako prezent dla dziewczyny, która im się podoba, ponieważ to świetny sposób pocieszyć kogoś, jeśli nie znasz dobrze gust i preferencje tej osoby.

Jednak według zabobonów dawać biżuterie w prezencie trzeba z ostrożnością, ponieważ niektóre akcesoria mogą przyciągać kłopoty niczym magnes.

Zegarek

Większość osób wie, że nie wolno dawać w prezencie zegarka. Bez względu na to, z jakiego metalu jest wykonany ten zegarek, on zawsze jest symbolem końca. Uważa się, że taki prezent skraca życie lub jest zaproszeniem na pogrzeb. Ponadto, jeśli zegarek zostanie prezentowany ukochanej osobie, zabobony zwiastują, że para rozpadnie się, gdy tylko zegar się zatrzyma.

Biżuteria z perłami

Istnieje przesad, że perły to łzy. Dlatego może je nosić tylko niewinna dziewczyna, lecz również z ostrożnością. Nie można go nikomu dawać w prezencie – wyłącznie kupować dla siebie, w przeciwnym razie możesz dać człowiekowi w prezencie los pełen łez. Perły można nosić, tylko mając partnera, w przeciwnym razie wszystko się skończy nieodwzajemnioną miłością pełną tragizmu.

Photo by Tiffany Anthony on Unsplash

Popularne wiadomości teraz

Joanna Racewicz we wzruszającym wspomnieniu: „Jestem wdzięczna Boże, że zabrałeś moje dzieci”

Top 10 zdjęć śmiesznego projektowania. Projektant na pewno źle się studiował

Jak ułożył się los jedynego syna Anny German?

Były mąż Marty Kaczyńskiej zrobił szczere wyznanie. Marcin Dubieniecki powiedział o ciąży

Biżuteria z bursztynu

Dawanie w prezencie swojej dziewczynie lub chłopakowi biżuterii z bursztynu to bardzo zły znak. Nigdy nie powinno się tego robić. Znaki mówią, że biżuteria z bursztynu na pewno przyniesie rozstanie z ukochaną osobą.

Krzyżyk

Krzyżyk mogą dawać w przejęcie jedynie rodzice chrzestni podczas chrztu. Natomiast jeśli ktoś tak po prostu daje krzyż w prezencie, to razem z krzyżem przenosi swoje problemy, choroby, zły los i nieszczęścia na tę osobę.

Photo by Dorian Cochrane on Unsplash

Łańcuszek

Łańcuszek jako prezent sam w sobie nie jest tak zły. To symbol przywiązania do osoby, które wzmacnia relacje. Znaki mówią, że lepiej jednak tego nie robić. Dlaczego? Łańcuszek utrzymuje parę razem, więc, jeżeli łańcuszek się zerwie, para się rozpadnie.

Dodatkowo redakcja "Koleżanki" zaleca przeczytać:

1.  Małgorzata Kożuchowska opowiada się za życiem. Otwarcie mówi o wyroku Trybunału

2.  Jak ułożył się los jedynego syna Anny German? To arcyciekawa historia

3.  Najnowsza wizja Jackowskiego. Jasnowidz wie co wydarzy się w najbliższych dniach

4.  Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku na listopad. Nowy miesiąc to nowe szanse

5.  Prześmieszny film przekomarzających się psów. Nagranie jest hitem Internetu